Wpis z mikrobloga

Co uważacie o tej sytuacji w "pracy"?
Otóż na olx znalazłem ogłoszenie, że firma szuka kierowców na dwa tygodnie do Niemiec za ładne pieniądze, więc złapałem ich haczyk. Przyjechałem dzisiaj na umówione miejsce do Zgorzelca po stronie niemieckiej gdzie gość w kapturze dał mi do kontaktu telefon jak sprzed 20 lat oraz kopertę w której było tysiąc euro na paliwo jedzenie i noclegi na najbliższe dni (legitne w cholere) a także adres pod który mam jechać.. Przez telefon mówił typek, że praca dla dpd lub gls no ale wątpię że mają takie formy rekrutacyjne,tym bardziej, że okazało się że będę przewoził paczki lub ludzi podane w wiadomościach SMS na tym telefonie. Błędem było moim chyba podpisanie świstku o odbiorze pieniędzy, bo żadnej umowy nie spisywałem. No ale pomijając całą otoczkę to teraz zabawna kwestia. Z miejsca zamieszkania do Zgorzelca było 480 km i jakieś 5 godzin drogi. Ze Zgorzelca każą jechać do loorche czyli 860 km i jakieś 9 godzin drogi co daje już 14 - przyjazd o 7. A od 9 do 17 każą jeździć i bawić się w "kuriera" co łącznie daje 22 godziny jazdy samochodem praktycznie ciągiem. Etyczne w pełni.

Siedzę na granicy i nie wiem czy się w to bawić czy wracać do domu pod kołderkę

I ciekawostka, na moim spotkaniu było chyba z 50 osób a łącznie dzisiaj ponad 200 według tego pana. Więc byle jaki amator to nie jest jeśli dał w jeden dzień 200 koła euro ludziom w kopertach, a ogłoszenia ma co tydzień nowe

#kiciochpyta #zalesie #pracbaza #januszebiznesu
  • 19
@lenvrt: XD jawne #!$%@? dragów przez granicę i przemyt szemranych ludzi.

Co było na świstku?

Jak nie miał żadnych dokumentów twoich to albo to #!$%@? i masz 1k euro za free.

Albo odbierasz paczki otwierasz jedna i cieszysz się z darmowej koki albo jedziesz na historię życia XD

Albo zrób jak każdy normalny człowiek, idź na policję i zgłoś podejrzenie oszustwa i niech się dzieje, a może komuś życie uratujesz żeby
@lenvrt: mam wrażenie że kiedyś czytałem o czymś w ten deseń już kilka lat temu, tylko nie mam pojęcia na czym polegał wał, ale chyba średnio legalny towar
@PiersiowkaPelnaZiol: @joxek ogólnie podsumowując wczorajszy dzień, to powiedziałem gościowi że bez umowy nie zamierzam pracować, więc machnął mi coś takiego (chyba dane to po prostu z neta wziął), zero informacji o wynagrodzeniu, ubezpieczeniu, niczym. A koniec końców skończyło się na tym, że nazwał mnie niekompetentnym i roszczeniowym pracownikiem i nie chce mnie dłużej niż do piątku bo zaczynam dyktować warunki i nie słucham się jego poleceń XD

Pseudo umowa niżej
lenvrt - @PiersiowkaPelnaZiol: @joxek ogólnie podsumowując wczorajszy dzień, to powie...

źródło: comment_1669659520TnMXk4nbcTTzOFVs4nH4Yb.jpg

Pobierz