Wpis z mikrobloga

Mirasy z #silownia #mikrokoksy Robię pompki sobie już 20 powtórzenie a to nie był mój max i nagle mnie coś zakuło potężnie z tyłu głowy i ogromny ból pulsacyjny mam teraz od jakiś 5 mim. Nie miałem czegoś takiego nigdy wczesniej wiecie jak to wyleczyć lub przeciwdziałać?
  • 6
@PlebsowyGarb: wstrzymywanie powietrza podczas treningu siłowego, to naturalna sprawa. Ważne, aby robić to dobrze, poczytaj o tzw. manewrze Valsalvy. Chociaż takie objawy sugerują też problemy z ciśnieniem tętniczym, więc warto to ogarnąć, robić pomiary w ciągu dnia, w szczególności rano po przebudzeniu. Dobrze też skonsultować się z dobrym kardiologiem, który jest kumaty i ogarnia sport, bo większość od razu zakaże treningu siłowego i zalekuje.
@Saprofit dzięki za rady ale obym nie miał takich rzeczy bo młody jestem 17 lvl here więc teoretycznie powinienem być zdrowy ale przebadam się. Chociaż myślę że może przez to że ostatnio dość intensywnie ćwiczę w sensie shadowboxing z 15 min potem 2 min przerwy i pompki przysiady itp, 2-4 razy w tygodniu. Tak 4 lata ćwiczę ogólnie z przerwami ale przez ostatnie pół roku poważnie się wziąłem, więc to raczej nie
@PlebsowyGarb: Miałem podobne akcje kilka lat temu jak zaczynałem ćwiczyć, przy czym mnie łapało przy dipach. Okazało się, że przy ostatnich powtórzeniach strasznie mocno spinam mięśnie karku, co dawało taki cholernie ostry, pulsujący ból z tyłu głowy. Któryś Mirek miał podobnie i u mnie się też sprawdziło, zapanowałem nad techniką i problem się więcej nie powtórzył, a raz już byłem bliski wzywania kartki na siłownię.