Wpis z mikrobloga

Nitruś mówił, że to tylko "zderzak wymienić i pomalować". No to zróbmy kosztorys.

- Zderzak M8 (używany i uszkodzony) kradzony na allegro w typowej dziupli online - 12k pln, w salonie katalogowo będzie to z 25k pln
- kratki karbonowe itd na jedną stronę pewnie ok 3kpln
- malowanie niech będzie 1-1.5k pln

i to jest wg nitra do zrobienia, ale każdy kto miał choć małą stłuczkę w lepszej furze i widzi to foto to wie, że do zrobienia jest jeszcze:
- koło do wymiany, 1k
- felga prostowanie 1k lub nowa pewnie około 3-4k
- błotnik wgnieciony co widać na foto, w stanie do roboty ok 3k, nowy ok 7k + malowanie
- lampa, może nie pęknięta ale na pewno delikatne mocowania poszły + rozszczelnienie / używka 4k, nowa pewnie bliżej 10k
jakieś pierdoły typu przesunięcie maski itd nie liczę bo to da się wyregulować

SUMA w dużym zaokrągleniu w dół: 50k pln + ROBOCIZNA pewnie z dychę.
Utrata wartości auta bo bite a nie nowe - pewnie z 20k pln

Trzeba wziąć pod uwagę kartę stałego klienta w blacharni BMW jaką niewątpliwie nitro ma, ale nie wiem czy on bardziej nie szkodzi na wizurenku BMW - warto by było to podesłać do centrali, bo chłop na pewno ma 15% zniżki na auto za bycie influencerem, ale czy to o to chodzi? O takie promowanie, że auta BMW się rozbijają na prostej drodze? XD

Jak naprawa z ubezpieczenia i to kolejna w ciągu roku to ja nie wiem jakie on tam musi mieć już wzwyżki za szkody
#famemma #bmw #motoryzacja #nitrozyniak
JanParowka - Nitruś mówił, że to tylko "zderzak wymienić i pomalować". No to zróbmy k...

źródło: comment_1669368216Z3kIy03HDiBwOwJFqjhZFE.jpg

Pobierz
  • 55
No raczej.

Sam spadek wartości auta po wypadku to conajmniej 100tys


@ArturBinkowski:
nie wydaje mi się, nagra sobie dokładnie tę szkoda i pokaże jaka była i dla następnego kupującego nie będzie to dachowanie czy nie wiadomo co.
Choć w raportach VIN typu autoDNA to to będzie wyglądało jak auto po solidnym dzwonie bo tam to minimalną szkodę opisują i oznaczają jak auto prawie do kasacji xD (wydaje mi się, że to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzegorz_z_florydy: Bzdury. Twój komentarz mógłbym skwitować: powiedz mi, że nigdy nie miałeś do czynienia z leasingiem nie mówiąc mi wprost, że nie miałeś do czynienia z leasingiem. I w sumie z ubezpieczeniami AC.

Klauzula taka, chroni przed konsumpcją sumy ubezpieczenia. Tj. masz auto wartości 100k i sumę ubezpieczenia 100k. Masz szkodę na 10k, bez tej klauzuli suma ubezpieczenia spada na 90k. Wobec tego przy następnym zdarzeniu np. kradzieży miałbyś sumę ubezpieczenia
#!$%@? tak o tym zderzaku żeby ludzie się nie nakręcali, po godzinie dwóch już pisał że błotnik też. Tam się jeszcze coś mechanicznego mogło cofnąć. #!$%@?ł cały przod a pociesza się że ZLAMAŁ ZDERZAK. Ciekawe czy jakaś policja zrobiła notatkę apropo #!$%@? barierki za którą ktoś też musi zapłacić