Wpis z mikrobloga

Skąd nienawiść dużej części społeczności wykopu do ludzi którzy są biedniejsi, mieszkają na wsi, w powiatowym, pracują fizycznie?
Pod każdym znaleziskiem dotyczącym polityki i gospodarki w komentarzach wylewa nienawiść do ludzi którzy śmieli się urodzić na wsi, bądź w biednej rodzinie. Co najgorsze są to zazwyczaj najbardziej polubiane komentarze pod wpisami, spotkałem się z komentarzem użytkownika który chciałby przywrócenia niewolnictwa dla najniższych warstw, oczywiście ku uciesze innych.
Co są winne grupy społeczne które nie miały wyboru gdzie się urodzić? Bądź gorzej radzące sobie w życiu?
#antykapitalizm
Tandem1 - Skąd nienawiść dużej części społeczności wykopu do ludzi którzy są biedniej...

źródło: comment_1669364991BX0PKM0BcOdXSqmZXMMIRZ.jpg

Pobierz
  • 39
@visas: wiekszość z tych wykopków nie potrafi wyciągnąć wniosków dlaczego PIS wygrał. Wygrał bo zwrócił się do niskich klas społecznych, wyciągnął do nich rękę, złożyli obietnice i ich dotrzymali. W pierwszych latach rządów znacząco wzrosła stopa życiowa najuboższych, przez 500+, przez podnoszenie minimalnych, ochrone prac pracowniczych.
Natomiast reszta partii po prostu pluję na roboli, wieśniaków, i mają ich w dupie, to samo uprawia nasza wykopowa społeczność.
Wykopki zdziwione że Jasiu z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brakloginuf: plucie na osoby uboższe/pochodzące z biedniejszych regionów było obecne już wcześniej i między innymi to motywowało je do głosowania na PiS.

@Tandem1: to są pewnie ci sami geniusze, dla których obrażanie osób otyłych ma je skłonić do schudnięcia. Oczywiście to nie działa zarówno u grubych jak i pisowców, ale kogo to obchodzi, skoro można poczuć się lepiej.
@svr_: was czyli kogo? „Z terrorystami się nie negocjuję” - czyli w imię nienawiści będziesz wieszał/rozstrzeliwywał biedniejszych? Z resztą jak można porównać partię do terrorystów.
Gratuluję światopoglądu i spojrzenia na sprawę jaką jest biedota naszego społeczeństwa i z czego ona wynika oraz skąd bierze się nienawiść.
Nie głosuję na PiS ale wiem dlaczego ludzie na nich głosują.
Mam nadzieję że kiedyś ta wyszydzana przez nowobogackich programistów biedota zrobi to co stało
@wrukwiony: przecież to nie o mnie wpis tylko o innych ludziach. Wiekszość biednych jest biedna przez wady systemu w którym żyjemy, przez miejsce w jakim się rodzimy oraz w jakiej rodzinie.
Ale w parówkowym kapitalizmie wszyscy mają równe szanse, Mokebe z nigerii i Oskarek z warszawki z domu bogatego janusza.
@Tandem1:

Skąd nienawiść dużej części społeczności wykopu do ludzi którzy są biedniejsi, mieszkają na wsi, w powiatowym, pracują fizycznie?

Pod każdym znaleziskiem dotyczącym polityki i gospodarki w komentarzach wylewa nienawiść do ludzi którzy śmieli się urodzić na wsi, bądź w biednej rodzinie. Co najgorsze są to zazwyczaj najbardziej polubiane komentarze pod wpisami, spotkałem się z komentarzem użytkownika który chciałby przywrócenia niewolnictwa dla najniższych warstw, oczywiście ku uciesze innych.

Co są winne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tandem1: Trudno mówić za wszystkich, ale mam niewiele sympatii do ludzi, którzy wieszają na mnie psy tylko dlatego, że zarabiam więcej od nich.

Sam wyjechałem z Polski powiatowej, a teraz wiele zawistnych leni i troglodytów albo wyciąga łapy po moją kasę, albo chce mi mówić jak mam żyć (m.in. głosując na pisowskie śmieci, które z buciorami włażą w mojr życie), a najczęściej i to i to.
@svr_: tylko że mój ostatni wers i nawiązanie do XVIII wieku wynika z nienawiści jaką darzą ludzie do biedniejszych, z chęci ich dalszego wyzysku, wyszydzania, to co zrobili francuzi to było to wynikiem podobnych aspektów, m.in wyzysk, feudalizm, ucisk społeczny i nierówności. Rewolucja nie wzięła się z niczego i była konsekwencją tego jak żyły najbiedniejsze warstwy społeczne, które nie miały szans na zmianę swojego życia.
Natomiast twoja nienawiść bierze się po
@Tandem1: wykopkom się wydaje, że każdy człowiek jest panem swojego losu jeżeli chodzi o byt materialny. Że każdy rodzi się z możliwościami Elona Muska i wystarczy ciężko pracować i mieć dobry pomysł a wszystko będzie dobrze. W przypadku PiSu wygrała demokracja i kuce są obrażeni na zderzenie z rzeczywistością. Ale jak to, emeryt chciałby mieć pieniądze na leki, a rodzice tańsze wyprawki do szkoły? Ta wyimaginowana patologia, która żyje tylko z