Wpis z mikrobloga

Skąd nienawiść dużej części społeczności wykopu do ludzi którzy są biedniejsi, mieszkają na wsi, w powiatowym, pracują fizycznie?
Pod każdym znaleziskiem dotyczącym polityki i gospodarki w komentarzach wylewa nienawiść do ludzi którzy śmieli się urodzić na wsi, bądź w biednej rodzinie. Co najgorsze są to zazwyczaj najbardziej polubiane komentarze pod wpisami, spotkałem się z komentarzem użytkownika który chciałby przywrócenia niewolnictwa dla najniższych warstw, oczywiście ku uciesze innych.
Co są winne grupy społeczne które nie miały wyboru gdzie się urodzić? Bądź gorzej radzące sobie w życiu?
#antykapitalizm
Pobierz Tandem1 - Skąd nienawiść dużej części społeczności wykopu do ludzi którzy są biedniej...
źródło: comment_1669364991BX0PKM0BcOdXSqmZXMMIRZ.jpg
  • 39
@Tandem1: Bo mają kompleksy. Ja urodziłem się w Rzymie, mieszkam teraz w powiatowym na Podkarpaciu, gdzie mam firmę i zatrudniam 30 ludzi, niczego mi nie brakuje i pluję na tych rodowitych dumnych Warszawiaków jeżdżących na taksówce xd
@Tandem1:

tylko że mój ostatni wers i nawiązanie do XVIII wieku wynika z nienawiści jaką darzą ludzie do biedniejszych, z chęci ich dalszego wyzysku, wyszydzania, to co zrobili francuzi to było to wynikiem podobnych aspektów, m.in wyzysk, feudalizm, ucisk społeczny i nierówności. Rewolucja nie wzięła się z niczego i była konsekwencją tego jak żyły najbiedniejsze warstwy społeczne, które nie miały szans na zmianę swojego życia.

Natomiast twoja nienawiść bierze się po
@Tandem1: dlatego, że często ludzie ze wsi są głupsi a przy tym toksyczni, nie, nie mówię że każdy wieśniak to idiota, ale statystyki są jakie są, a głosowanie na PiS między innymi to pokazuje, ja jestem bardzo wyrozumiałym człowiekiem i staram się spojrzeć zawsze z dwóch stron, możesz być lewakiem, prawakiem ludzie są różni ale PiS świadomie rozpierd4la ten kraj na wszystkie fronty a większość wieśniaków łapie się na tanie sztuczki
@potezny_papiesz:

dlatego, że często ludzie ze wsi są głupsi a przy tym toksyczni, nie, nie mówię że każdy wieśniak to idiota, ale statystyki są jakie są, a głosowanie na PiS między innymi to pokazuje, ja jestem bardzo wyrozumiałym człowiekiem i staram się spojrzeć zawsze z dwóch stron, możesz być lewakiem, prawakiem ludzie są różni ale PiS świadomie rozpierd4la ten kraj na wszystkie fronty a większość wieśniaków łapie się na tanie sztuczki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheKirghizLight:

Miałeś chyba na myśli skutku antyreform Balcerowicza i następców. Dzięki nim PiS rządzi i będzie rządzić,


A to czemu nie cofnąć się jeszcze do pisludskiego xD
I nie, PiS za rok już nie będzie rządził, a takim jak ty zostanie skomlenie XD

ale ty musisz mieć kompleksy, ja #!$%@? xD

a Ty będziesz grzecznie pracować na swoją, która w końcu Cię wyrzuci jak śmiecia, i grzecznie płacić podatk


No i
@Tandem1:

Skąd nienawiść dużej części społeczności wykopu do ludzi którzy są biedniejsi, mieszkają na wsi, w powiatowym, pracują fizycznie?


Tutaj są cztery kwestie.
1. Po pierwsze - nie zrozumiałeś, co jest napisane w przytoczonym przez ciebie screenie. To, że napiszę "ludzie pijący piwo jeżdżą BMW" nie oznacza jeszcze, że wszyscy jeżdżący BMW piją piwo. Tak samo jak ktoś napisze, że "elektorat PiS to głównie emeryci" to nie oznacza, że bycie emerytem
@nom_om: To że są jacy są to tylko skutek nie udanych reform wszystkich rządów, wykluczenia komunikacyjne, społeczne, kulturalne spowodowały że miasta powiatowe oraz wsie zatrzymały się w rozwoju.
Problem nie leży w ludziach ale w rządach nieudaczników którzy nie zapewnili należytego rozwoju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tandem1: nawet nie próbuje z tobą poważnie rozmawiać, bo nie jesteś dla mnie kimś z kim chciałbym taką dyskusję uskutecznić XD
Przejrzałem sobie twój profil i mi wystarczy
A to czemu nie cofnąć się jeszcze do pisludskiego xD


@nom_om: Tak, broń wizjonera ekonomii, jakkolwiek tylko się, choćby absurdem.

I nie, PiS za rok już nie będzie rządził, a takim jak ty zostanie skomlenie XD


Najpierw niech opozycja wygra. To po pierwsze. Po drugie rząd opozycji nie będzie wieczny. A po trzecie to ja osobiście liczę, że w Polsce powstanie w końcu lewica nieliberalna, nie nikomu niepotrzebne libki SLD i
@svr_ Ile zarabiasz, że tak plujesz jadem na innych? Wiesz, że biednych jest więcej niż bogatych? Jak będziesz fikał to dostaniesz pstryczka w nos.
Jak będziesz fikał to dostaniesz pstryczka w nos.


@sidsfd: właśnie o tym mówię, trzeba wam robaki smycz znowu skrócić.

Ile zarabiasz, że tak plujesz jadem na innych?


wystarczająco na wroga ludu
Problem nie leży w ludziach ale w rządach nieudaczników którzy nie zapewnili należytego rozwoju.


@Tandem1: Tylko tu problemem są też ludzie którzy fundują nam rządy nieudaczników wierząc że ich kretyńskie pomysły im pomogą. W efekcie mamy wysoką inflację, problemy z ogrzewaniem, prądem i gazem, służbą zdrowia, szkolnictwem,finansowaniem inwestycji publicznych, wartością złotówki i niskimi emeryturami. Ta "niewykształcona biedota" nie rozumie kompletnie korelacji pomiędzy swoimi wyborami a stanem w jakim znajduje się kraj.
Mam nadzieję że kiedyś ta wyszydzana przez nowobogackich programistów biedota zrobi to co stało się we francji w XVIII wieku


@Tandem1: Jestem programistą i nie szydzę z ludzi biednych ani pochodzących ze wsi. Sam stamtąd pochodzę i lubię wieś. Z ludźmi biednymi często można się łatwiej dogadać niż z tymi nowobogackimi, bo ludzie biedni są bardziej naturalni i swojscy. Wśród tych drugich czuję się obco. Nie powinno się generalizować w taki