Wpis z mikrobloga

Jaka patola w tym Ikea to ja nawet nie XD.

Projektant zrobił mi kuchnię + pokój na meblach i produktach Ikea. Wbiłem sobie całą listę w koszyk i chciałem dobrać do tego montaż. Okazało się, że montaż jest możliwy jedynie jeżeli projekt zostanie zaakceptowany przez projektanta Ikea. WTF? Płacę za meble i chcę dokupić dodatkową usługę montażu, a wymusza się na mnie skorzystanie z projektantów z ich wewnętrzne sieci? To normalna praktyka?

Dodam, że jak jak kiedyś poszedłem do IKEA na "konsultację projektu" to Pani "projektant" rozminęła się z kosztorysem mojego projektu o prawie 10 k dodając jakieś gówno rzeczy, które ani finalnie nie były potrzebne, ani pożądane.

#ikea #pytanie #kuchnie
  • 9
@Murasame: Nawet załóżmy, że projektant się pomylił, ja dokonałem złych obliczeń, to w zasadzie co to obchodzi ekipę montującą? Po prostu mówią, tego i tego się nie da zmontować i tyle, a ja przecież i tak z góry ponoszę koszt.
@Senuyo: Oczywiście, że można. Byłem do tej pory przekonany, że najlepiej byłoby aby montaż wykonywała firma, która wchodzi w skład IKEA, ale widzę, że są z tym problemy.
@Cesar: Podwykonawcy to loteria, zarówno montaż jak i dostawa, nie masz żadnej pewności, że jak weźmiesz ich z Ikea to wszystko będzie w 100% profesjonalnie zrobione.
@Murasame: Pewnie, że loteria. Masz 100% rację, jednak w wypadku, gdy coś spieprzą to wydaje mi się, że łatwiej coś ugrać od IKEA niż od firmy wujka Janka.
@Cesar: no tak, mówią, że się nie da... Ale jak Ty sobie to wyobrażasz? Pracowałeś kiedyś z ludźmi? W sensie, że oni byli klientami których obsługujesz? miałeś kontakt z sektorem usług? Kto przeszedł przez takie rzeczy w cyrku się nie śmieje... Jeden będzie się pieklił w mediach społecznościowych, drugi pisał pierdyliard reklamacji, trzeci się uprze i zrobi na fuszerkę i trytytki oraz będzie próbować udowadniać, że przecież się dało zmontować więc
@Cesar: W kwestii montażu kuchennego, koniecznym jest posiadanie projektu oznaczonego przez planistę jako "gotowy do sprzedaży". Plan można mieć stworzony przez siebie w planerze a status "gotowy do sprzedaży" uzyskać można na bezpłatnej konsultacji projektu, lecz bez tego nie umówi się montażu kuchni.
W przypadku montażu pokojowego, projekt potrzebny jest tylko do mebli modułowych jak np. BESTA czy PAX, ale ich planista nie musi weryfikować - wystarczy zaimportowany projekt do zamówienia.