Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak to jest. W necie wszędzie piszą że na koniec leasingu mogę wykupić auto jako osoba prywatna. Dzwonie do Toyoty a tam mile panie z działu finansowania mówią że nie mogę wykupić jako prywatna. O co tu chodzi? To toyota tylko takiej możliwości nie daje cY o co chodzi?

Myślałem ze wezmę auto na działalność potem wykupić jako prywatna potem darowizna i cyk podatek ominięty. A tu mówią że musE na firmę czyli auto zostaję środkiem trwałym czyli lipa.
#finanse #dzialalnoscgospodarcza #leasing
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OptiFinance: No dobra, załóżmy że mam duża wpłatę własną czyli koszt który przekroczy mój miesięczny przychód i to znacząco. To rozumiem "nadwyzka" kosztu nie przepadam i mogę sobie w następnych miesiącach nie płacić podatków póki nie zużyte tego? Czy place ormalnie zaliczki Ina koniec roku dostane zwrot pit? Czy przepada?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@susi33: z tego co czytałem to po wykupie na dane Twojej firmy nie robisz nic,czyli nie wprowadzasz auta na listę środków trwałych lub jeśli musisz to wprowadzasz i od razu je zdejmujesz. Nie odliczasz więc VATu ani innych kosztów generowanych przez auto które staje się twoja własnością prywatną.