Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
No i widzisz mamy trochę inne podejście, ja szanuję wybór moich przodków i szanuję moich rodaków, nie dzielę ich na boomerów pisowców czy młodych lewaków, bo równie dobrze możesz zamykać starych w obozach bo nie pasuje Ci ich narracja, takim sposobem jak każdy chce tylko dobrze dla siebie to nie będzie dobrze dla ogółu, a jak dla Ciebie te 3-6-9 miesięcy z życia poświęcenia na społeczeństwa to za dużo to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@wiesniakjpg: Nie zamykał bym starców w obozach za głupie poglądy, odbierał prawo głosu starym, nie pracującym ludziom, urzędnikom, funkcjonariuszom i klejnotom mopsu, bo oni tylko z budżetu ciągną, a chcą głupio rządzić tak samo jak ci co pracują na ich pensje na rynku prywatnym.

Kto płaci ten mówi jak się bawimy jako społeczeństwo.

Nawet miesiąc przymusu niewoli poboru to może być tragedia dla jednostki, która ma swoje kredyty, rodziny, firmy i
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Mówienie o zyskach i stratach jest spowodowanie przez to że społeczeństwo zapomniało czym jest obronność i nie miało obowiązku myślenia o tym przez wiele lat, i teraz nagle gdy państwo lub sytuacja pozwalała na to że nie trzebabyło o tym myśleć, a tylko i wyłącznie o zyskach osobistych nagle jest szokujące, śmieszne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@wiesniakjpg: Śmieszne jest, iż ktokolwiek wierzy, iż z niewolnika niby można zrobić godnego pracownika.

Jak gospodarka straci ludzi na rzecz armii to kto będzie pracował na pensje żołnierzy?

Gdzie pomieścimy tych ludzi z niewolniczego poboru? W co ubierzemy skoro mundurów nie ma nawet dla obecnych zawodowych? A jak nawet trafi się nowy sort to tylko w dwóch rozmiarach - za duży albo za mały. Jednostki dziś to puste muzea, a nie
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Jak dojdzie do sytuacji W to będą mieli #!$%@? w Twoje projekty i opóźnienia xD

Z drugiej strony dalej lecą te skrajne przypadki że wykopek 15k programista będzie powołany na pobór, już nie chce mi się tłumaczyć jak bardzo to jest fikcją.

A to jakie są problemy obecnego wojska to ja wiem i nie musisz mi o tym mówić, dyskusja jest o tym jak zrobić żeby nasz kraj był obroniony,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@wiesniakjpg: Społeczeństwo masowo leci na kredytach ponad stan. Czy to mirek 15k czy sebek na magazynie albo na własnej działalności kurierskiej. Dla każdego nawet miesiąc poboru będzie problemem jak wojsko nawet rat nie pokryje, a żona z dzieckiem tylko macierzyński przynosi do budżetu.

To po co poświęcać się dla państwa skoro to państwo nawet na czas ćwiczeń nie potrafi zadbać o finanse swojego poddanego i bezpieczny finansowy powrót do codzienności? Potrafi
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Jadłem na czas w 2 minuty cały obiad i jakoś żyje i nie mam problemów gastrycznych, ani ja ani koledzy xD, i przezyłem to i ja i większość kolegów pozytywnie, ale to jest szczegół.

Dalej jedziesz mi tu z przykładami o poborze dla mirka 15k, jak pobór jest skierowany do tych co ledwo skończyli szkołę średnią i bezrobotnych wzwyż, czy oni też już mają hipoteki ponabieranie? XD No już skończ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@wiesniakjpg: Dlaczego mam bronić przykładów poboru skoro uważam go za idiotyczny pomysł, bo jest to legalizowane niewolnictwo i zbrodnia przeciwko ludzkości? Obojętnie czy to jest suchy profesor czy bezrobotny Mietek.

Bezrobocie masz dziś najniższe w historii, połowa to kobiety, a w przedziale 15-35 jest mikroskopijne. Większość to ludzie 35+ którzy są albo chorzy albo sami nie potrafią sobie znaleźć roboty (kiepski materiał na pracownika, a tym bardziej żołnierza) albo robią na
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Codzienne kręcenie wora i recytowanie prawa użycia broni, jak ktoś się pomyli to dokręcanie przez tygrysa śruby.

Dalej masz w głowie "niewolnicze" "przymusowe" szkolenie wynikające z obrazu zety komunistycznej i postkomunistycznej, a ja mam wizję na przykładzie 16tki z WOTu i dobrowolnej zasadniczej, gdzie nie ma dokrecania śruby i mają telefony w weekendy.

Ludzie muszą zrozumieć że bezpieczne czasy się kończą i pobór zreformowany jest niezbędny w takim społeczeństwie z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@wiesniakjpg: Czyli nie potrafisz nawet z grubsza tematyki zajęć napisać i planu przykładowego dnia?

Czy widziałeś też ilu jest chętnych do tej DOBROWOLNEJ służby pomimo wydania ciężkich pieniędzy na pikiniki promocje. Dlaczego tak mało? Nie ma w kraju nawet promila patriotów? A może na rynku prywatnym więcej płacą i po 16:00 można o pracy zapomnieć.

Nie ma np. bezpłatnych nadgodzin za obsługę ww. pikników, bo jakiś cwany dowódca sobie wymyślił, że
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Rozwala mnie ten wasz niewolniczy pobór, nie wiem jak wy dajecie sobie radę z zasadami współżycia w społeczeństwie, czerwone światło to też ucisk, obowiązek szkolny tak jak pisałem, podatki, no #!$%@? dramat, jak żyć, z każdej strony mnie uciskają.

Kilka miechów po szkole średniej, zrobionych sensownie, dla wszystkich, w cywilizowany sposób, nie zniszczy 99,9% ludzi życia. Takie gadanie jaki dramat, płacz i zgrzytanie zębami.

I zanim mi wyskoczysz, jak wczesniej
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Ja nie jestem od planowania zajęć, ba to nie moja działka, nie w tym się szkoliłem ani to nie jest częścią mojego wykształcenia, ale mogę dać ogólny zarys, podobny do dobrowolnej lub do szesnastki z WOTów.

A o problemach monowskich to jest inna dyskusja i doskonale zdaje sobię z ich sprawę, bo mam znajomych w monie tu i tam, i wiem z czym to się je, a że są problemy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@moskal888: Kto będzie robił to "sensowne szkolenie" jak rząd musi już teraz przekupywać niskimi dodatkami zawodowych by zwlekali z przejściem na emeryturę? I jakoś mu to przekonywanie nie idzie.

A ci z dobrowolnej to są dmuchani i chuchani, żeby tylko nie rezygnowali (wiadomości z pierwszej ręki). Nawet krzyczeć na nich nie można, żeby partia nie była zła za masowe odejścia. Nic im nie można rozkazać, bo zepsują, a swoje zadania zawodowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wiesniakjpg: Czyli jest ujowo, problemy znane od lat, beton w strukturach zawodowych, brak pieniędzy dla zawodowych, brak pieniędzy na zachęty, brak zaplecza, ale "na pewno jak się zbierze armię randomów po szkole i garstkę bezrobotnych to oni tę naukę (od doświadczonych przełożonych, a nie szeregowych wyznaczonych) zapamiętają do końca życia i z radością pobiegną na wojenkę z kolejnym listem"?

Tak. Na pewno.

Zacznijmy od małych DOBROWOLNYCH szkoleń dla chętnych wariacików. Zbierzmy
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Czerwone światło jak jedziesz samochodem to też ucisk, no dobrze, szanuję, że całość zasad traktujesz jako ucisk. I tu w zasadzie nie ma sensu się obrażać itp itd, masz inne podejście i tyle.

Co do sensownego szkolenia, no cóż, potrzebne zapewne reformy nikt nie twierdzi, że taki pobór jak był jest sensowny, chociaż, nawet między latami 90 i 00 była różnica, więc myślę, że teraz byłoby znacznie lepiej (nawet przykład
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@moskal888: No właśnie. Czasy są inne. Ludzie są inni i nikt nie da sobie bezkarnie sobą pomiatać, bo skargi będą leciały codziennie do dowódców i wyżej. Na próby wymuszenia dyscypliny ścieleniem łóżek też większość grupy wybuchnie śmiechem albo będzie robić na wyjebce.

Zgadzam się z ostatnim akapitem. Najpierw plany, publiczne i jawne plany, a potem konsultacje i dopiero jakieś decyzje, a nie robienie pospolitego ruszenia, bo Janusze z rządu pamiętają, że
  • Odpowiedz
nawet przykład WOTu, że traktują ich jak ludzi nie jak mięso pokazuje, że zmiany już zaszły


@moskal888: WOT jest ochotniczy. Tam gdzie jest przymus zawsze jest ryzyko wystąpienia fali i nic się z tym faktem nie zrobi.
  • Odpowiedz
@Stitch: Mam kilka osób zbanowanych na wykopie, ją i phyrexie xd No serio, w sumie to myslalem ze bana dałem tylko phyrexi ale widze ze jej wiadomosci tez mam ukryte. :) "Z chęcią pójde do wojska, na prawdę bardzo bym chciała ale nie pogodzę tego z pracą -To idz do WOTu, szkolenia tylko w weekendy -" xDD Cwaniaki, bardzo nie lubie takich ludzi, na żywo też bym zerwał znajomość.
  • Odpowiedz