Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@CezaryKlementowicz: Dokladnie tak jak piszesz. Powtórzę coś co napisałem w innym temacie. Przeżyłem piekło w czasach wczesnoszkolnych. Prawie 10 zje**nych lat. Mimo, że minęło kilkanaście lat i jestem po trzydziestce, mam ślady na psychice. Jedyne co odciągało mnie od sznura to to, że po szkole mogłem czuć się bezpiecznie. To odróżnia przemoc w szkołach od tej wojskowej. W tej drugiej przez 24 godziny można być teoretycznie zagrożonym.
  • Odpowiedz
@CezaryKlementowicz:
Ależ oczywiście że będzie patola, bo na pobór idą Ci którzy się nie wymigali i nie mogli inaczej sobie tego zorganizować, druga sprawa jest inna - to że takie zachowanie będzie się tępiło.
Naprawdę, za dużo Krolla i innych filmów z lat 90 xD
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: Nie wiem czemu usunąłeś filmik. Zdążyłem zobaczyć. Tylko nie do końca wiem po co mnie wołałeś. Jeżeli się zgadzasz z treścią to spoko. Mam kategorię d, duży uszczerbek na zdrowiu, więc nie martwią mnie te plotki z poborem.
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg:
Tak czytam i widzę że jesteś obcykany to może zapytam. Jak to wygląda w przypadku poboru jeśli chodzi o miejsce? Jeśli komisję miałem w mieście A w licbazie, a teraz sobie prowadzę działalność w mieście B lataaaa później, w którym również też mieszkam, kompletnie oddalonym od miasta A, to do której jednostki próbowali by mnie pobrać?
Zastanawiam się gdzie się uruchamia cała machina i jak głęboko kombinują żeby kogoś ściągnąć.
  • Odpowiedz
Masz 27 lat, żonę na zasiłku macierzyńskim i 3 miesięczne dziecko. Małe mieszkanie na kredyt, ale Ty zarabiasz 1.5 średniej krajowej a żona bliżej minimalnej. Po ostatnich podwyżkach stóp procentowych ponad połowa Twojej pensji idzie na kredyt ale jakoś dajecie radę. Biorą Cię do wojska, marny żołd jaki dostajesz + zasiłek żony nie wystarcza nawet na pokrycie raty kredytu. Mieszkanie idzie na licytację, żona zostaje wywalona na bruk, urzędnik zabiera wam dziecko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@wiesniakjpg: Po to się płaci ciężkie podatki by płacić na ochroniarzy w mundurach, którzy chcą nimi być w zamian za przywileje, a nie by samemu pierdzieć w dziurawy mundur i słuchać się jakiegoś barana bez szkoły pod groźbą więzienia.
  • Odpowiedz