Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg
  • 579
będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko.


@sildenafil: no i do tego nie będzie sojowego mleka do kawy, ani barbera, faktycznie warunki wręcz śmiertelne dla pokolenia płatków śniegu xD
@Tytanowy_Lucjan: żeby właśnie mieć wystarczającą ilość tych ochroniarzy trzebaby podwyższyć podatki i.e do 5% pkb na WP, wiesz o tym?
Wypłaty zjadają większość budżetu na obronność, jak chcesz mieć więcej ludzi pod bronią innym sposobem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wiesniakjpg: Jak? To proste. DOBROWOLNE i sensowne ćwiczenia dla chętnych o różnej długości by każdy wybrał sobie jaki zakres i czy w ogóle mu potrzebny. A najważniejsze to wolny dostęp do broni dla każdego Polaka by sam sobie ćwiczył kiedy chce, jak chce i ile chce. Dziś jesteśmy rozbrojeni totalnie, bo władza boi się obywateli, którzy mogą jej pokazać co o niej myślą, gdy ta zaczyna wdrażać komunizm jak obecnie PRL
@Tytanowy_Lucjan:
Polski nie stać na to żeby mieć kilkaset tysięczną zawodową armię, to jest nierealne, dlatego masz coś takiego jak pobór żeby zaszczepić w społeczeństwie obronność, a to że było to robione w sowiecki sposób to już jest inna sprawa.

Argument posiadania broni: To jest zabawne, bo strzelanie z broni to jedna z tych rzeczy która jest rzeczą ostateczną, tutaj ważna jest taktyka, obchodzenie się ze stresem, organizacja, a strzelanie przychodzi
@czworokot: Mam nadzieję, że inaczej. Ogólnie fajnie by było jakby zrobili to z sensem, jak będzie może zobaczymy, może nie. Tak czy inaczej jeśli wszyscy będą iść, to nie widzę w tym nic złego (łącznie z kobietami, które jak pisałem wcześniej mogłyby się szkolić pod kątem opieki rannych, czy komunikacji, ale też jeśli byłyby chęci, normalnie lub prawie normalnie, ze względu na różnice w budowie chłopa i baby).
@Tytanowy_Lucjan: Edit: No i przecież uzyskać pozwolenie na broń jest łatwo w dzisiejszych czasach, człowiekowi bez problemów psychicznych i kryminalnej przeszłości - jest to lepsze rozwiązanie niż możliwość kupienia sobie broni w Biedronce xD
@moskal888: Tak, i to są przypadki promilowe, to jest troche kiepski przykład bo do dzisiaj żadna kobieta nie służy w oddziale szturmowym np. jednostek specjalnych w Polsce, i w desancie są to tylko kobiety oddelegowane, czyli na stanowiskach dowódczych i lekarskich żeby zapełnić etaty.
@moskal888: Niestety w praktyce to wygląda inaczej, kobiety się wymigują od fizycznych stanowisk i to jest oczywiste bo biologicznie nie są do tego przystosowane, i wygląda to tak że takich kobiet jest jedna na setki, dlaczego testy dla chłopa w wojsku na 3 to dla kobiety na 5? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeden z moich ulubionych argumentow jest "kobiety statystycznie lepiej szczelajo"
Ale zderzenie z rzeczywistością jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@wiesniakjpg: Państwo dziś dyma nas na każdym kroku i traktuje nas jako potencjalnych przestępców i złodziei skarbowych.

Dlaczego mam ginąć pod przymusem za takie państwo? Zachęta i edukacja. Nie przymus.

Jak ludzie będą czuć, że urzędnicy i struktury są dla nich, a nie przeciwko nim to każdy chętnie będzie bronił swojego "raju na ziemi", żeby nie pochłonął go ruski mit jak komuchom coś znów odwali w kwestii imperializmu.

Dopóki państwo ma
@Tytanowy_Lucjan:
A ja uważam że nie wszyscy powinni mieć broń, tylko i wyłącznie po odpowiednim przeszkoleniu, gloryfikujesz tą broń jakby to było rozwiązaniem naszej kwestii obronności a to jest tylko szczegół, powtarzam, teraz łatwo można dostać pozwolenie i się uzbroić, już nie mówię tu o chłopakach z zawodowej gdzie mogą mieć pozwolenie od ręki.

Z tym strzelaniem po 5 nabojów to jest prawda jedynie w jednostkach logistycznych, gdzie tak naprawdę nie
@sildenafil: Przeczytałem Twój pierwszy post jeszcze raz i mam wrażenie że wojsko i pobór to Twój odległy problem - obecnie masz jakieś stany lękowe i depresje i tym powinieneś się zająć a nie martwić rzeczami na które masz obecnie zerowy wpływ, nic osobistego, zajmij się sobą i nie wchodz na wykop bo tylko nakręcasz sobie stracha.
@moskal888: Rzeczywistość wygląda inaczej, i obecnie zawodowe wojsko dla kobiet to jest przechowalnia bezrobotnych, klepią dzieci i lata służby lecą i awanse a wartość bojowa wynosi 0, istnieją tylko w Excelu, nie jestem żadnym szowinistą, po prostu to nie działa, przyjmowanie kobiet do wojska na jakiekolwiek stanowiska bojowe lub dowodzenia mija się w celem (zajdzie Ci w ciąże 3 razy pod rząd i nie ma jej 3 lata, a lata lecą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wiesniakjpg: Przodkowie nie żyją, ja i ty tak. I przez to krótkie życie chcę sobie zapewnić najlepszy but jaki da radę dla MNIE, a potem jak starczy czasu to może dla innych. Rodacy da dziś w większości starzy i egoistycznie głosują za socjalem, niszczeniem gospodarki oraz własną dupą. Dlaczego mam więc się dla nich poświęcać skoro niszczą życie własnym wnukom?

A broń w domu to właśnie zachęta i edukacja. Skoor jest