Wpis z mikrobloga

@tentakijeden no ogólnie twierdzi że wojsko to paździerz

@houk jak gadam z żołnierzem wot, że stosowana jest odpowiedzialność zbiorowa to jestem gotów uwierzyć że WP to paździerz.
Ja nawet jakbym chciał wstąpić do wotu to nie mogę bo noszę brodę bo jestem łysy i nie zgole jej. Super wojsko.
Na czym ma polegać słynny paździerz o którym mówi mecenas #bartosiak? Dosyć ogólne stwierdzenie


@volodia: generalnie zauwaza normalny dla kazdego urzedniczego tworu problem: ludzie sa zasiedziali na stanowiskach, pracuja na odwal sie i za wszelka cene opieraja sie innowacjom i reformom, bedac zainteresowanymi wylacznie wlasna kariera. Tego chlopcy jezdzacy na targi uzbrojenia jak #wolski nie rozumieja i nie moga zrozumiec, bo wasaty pan major nie pozwolilby potrzymac karabinu czy przejechac
@fiir 16k na rękę to dużo. Takie są fakty. Naprawdę rzadko kto tyle zarabia. I jeśli ktoś ma iść do wojska, żeby zarabiać wartość kawalerki w centrum Wrocławia w rok to lepiej, żeby do tego woja nie szedł. Kasa to nie jest najlepsza motywacja
16k na rękę to dużo. Takie są fakty. Naprawdę rzadko kto tyle zarabia.


@volodia: chodzi mi o to ze wiceministrem albo generalem powinien byc absolutny top i powinien moc swojej rodzinie zapewnic godziwe warunki. Tyle zarabia najnizszy manago zespolu w zagranicznym korpo w warszawie (prawidzwym, nawet nie mowie o it).
@volodia: Jak jest w tym wojsku

Na czym to polega ten paździerz - Armia piękna na paradach, ale ammunicje się oszczedza na poligonach

Wielga Bolzga Pancerna

na 54 czolgi w Batalionie pancernym sprawnych jest 30% - reszta jest skanibalizowana lub nie sprawna, na papierze mamy pełne ukompletowanie Batalionu Pancernego a prawda jest taka, ze mamy 30% sprawności

Czyli wszystko co poszlo na Ukraine, było sprawne, na tyle by walczyc, a został
nobrainer - @volodia: Jak jest w tym wojsku 

Na czym to polega ten paździerz - Arm...