Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nastolemis: Kilka lat temu, starym gaźnikowym Hornetem z przebiegiem ~70kkm "objechałem" Rumunię, ponad 2kkm. Jeśli wiesz czym jeździsz i jesteś w miarę pewny motocykla, to spokojnie można robić takie trasy. Zawsze może się zdarzyć jakaś nieprzewidziana sytuacja, ale czy jedziesz starym, czy nowym moto prosto z salonu nie przewidzisz co cię może spotkać na drodze.
starą gaźnikową sv650n? przebieg blisko 80k km


@nastolemis: A co ma gaźnik do tego? Jak jedziesz gdzieś w bardziej "dzikie" rejony to ten gaźnik może być zaletą, bo ma z grubsza w dupie jakość paliwa. Przebieg tym bardziej nie wiem, w czym ma przeszkadzać? Że niby wysoki? Wysoki to może być 200, jak ktoś olewa serwis. Myslisz, że ile z tych motorów jeżdżących na polskich drogach ma przebiegi ponad 150, skręcone
@nastolemis w tym roku byłem w Wilnie na gaźnikowej TDM z 1996, kumpel dołączył na CBR z 2001, a na granicy spotkaliśmy parkę na Trampku chyba z czasów, kiedy piramidy w Egipcie stawiali.

Żywotność motocykli jest znacznie dłuższa niż samochodów. Oczywiście pod warunkiem, że zadbane.
@nastolemis: Nie ma reguły, zawsze jest szansa, że coś padnie - ja 40to letnią SR 500 jeździłem bezproblemowo trasy po 500-700 km, za to większość awarii zdarzyło mi się jeżdżąc wokół komina.

Tutaj możesz przeczytać przykład chłopaków co na xj600 i sv650 pojechali w Austriackie Alpy na tydzień, co im się stało i jak sobie poradzili z problemem.

https://tylko-jazda.pl/motocyklem-na-grossglockner-hochalpenstrase/
@nastolemis: kolego jeśli myślisz że ktokolwiek napisze że to wyzwanie to się mylisz.
Większość Polaków tak jeździ a SV N jest wgodnym i komfortowym motocyklem oraz szybkim.
Zrobienie jednego dnia po 1100-1300km jadąc tylko po 16 h z tankowania mi nie powinno być najmniejszym problemem.
Tak samo dojechanie do portugaliiw 3 dni i 2 noclegi to też nie jest jakieś super ultra trudne wyzwanie.
@nastolemis: jak serwisujesz tak masz. My jezdzimy na dwa motocykle, oba pelnoletnie, 80k i 100k przebiegu. Czy to gaznik czy wtrysk jak cos sie grubo #!$%@? to czesci ida z grecji albo polski. Sprawdzone info, raz na 3 cylindrach z albanii jechalem jak szlam na stacji zalalem.