Wpis z mikrobloga

Czy warto kupić apple watch? Czy moze lepiej garmin fenix?
Mam maca + iphone +ipad. Do czego będę używał? Biegać zacząłem, więc nie wiem czy pchać się w garmina. Czy testować apple watcha.
Wiem, że jabłko słaba bateria. A jak z trwałością? I ogólnie ekosystem vs garmin?
#garmin #apple #watch #applewatch #sport #bieganie #ios
  • 29
@JesMan: ja biegam na AW. Bez problemu. Sam mówisz ze zaczynasz wiec te funkcje które ma AW chyba powinny Ci wystarczyć czyli pomiar tętna z nadgarstka , interwały. Miałem wcześniej garmina. Do podstawowego biegania powinno styknac. Jak masz pyt to pisz. W iPhonie masz apke fitness. Tam idą treningi. Mogą się synchronizować np do stravy tak jak u mnie. Masz przykładowego screena z jakimiś tam przebiezkami 200m. Bardzo łatwo się planuje
niefilozuj - @JesMan: ja biegam na AW. Bez problemu. Sam mówisz ze zaczynasz wiec te ...

źródło: comment_166922939530Eqx3Mi7nTHXfu2yb42WS.jpg

Pobierz
@aukolb: @niefilozuj: @mirekwirek: No to chyba jabłkowego wezme, bo prosefjonalistą nie jestem.
A jak z jakością? Nie jest to produkt, który przy lekkom pacnięciu się rozpadnie?

Natomiast godzina biegu na baterii? ( ͡º ͜ʖ͡º) Trochę żenująco brzmi.
A jak z normalnym użytkowaniem? 8h wytrzyma?
Płatności NFC fajne? Czy lepiej telefon?
No to chyba jabłkowego wezme, bo prosefjonalistą nie jestem.


@JesMan: Wiesz, ja profesjonalistą też nie jestem, a 100x bardziej wolałbym Fenixa (co mam), niż AW. Ale wybór determinują twoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego wypisz sobie w głowie/na kartce jakie masz potrzeby względem zegarka i zobacz, który w większości spełnia wymagania.

PS. mi przy baterii 86% Fenix mówi, że starczy to na 51h aktywności z GPS ;)
fenixem działają płatności NFC? Jest to fajnie rozwiązane?


@JesMan: jest garmin pay. Miałem ten dylemat, kupiłem garmin fenix 7x i teraz, po czasie uważam że to był strzał w dyche. kolorów nie ma takich jak AW ale za to te ładowanie co 28 dni itp to super sprawa. wole to ponad gadanie z zegarka ¯\_(ツ)_/¯. synchro do appki zdrowie i stravy
@LuckyLuke_2776: @mirekwirek: Gadanie do zegarka mnie nie interesuje ;) Raczej najbardziej mnie interesują ficzery, jak to liczy, czy rzetelnie itd.(chodzi o sensory gps, tętno itd).

Może tak... Wezme apple watcha, a jak się "rozbiegam" i będę dzikiem. To wezmę garmina? :)
@JesMan: musiałbym sie wkręcić już na bardzo ambitny poziom żeby Ci AW nie starczył. W tej chwili liczy w zasadzie wszystko co liczył mój forerunner 725xt typu jakieś tam odchylenia pionowe i czasy kontaktu stopy z podłożem. Ja już bym z kolei nie wrócił do garmina. Jakość AW - ciężko zarysować czym kolwiek szkiełko, rozpaść się nie rozpadnie, jakość jak przystało na jabłuszko. Forerunera wymianialem 2 razy, raz przestał łapać gps
@mirekwirek: dokładnie , wypisz sobie wady zalety i pooglądaj YouTube. Tylko te w miarę nowsze bo AW dopiero niedawno (kilka miesięcy ) ma te biegowe funkcje. Kiedyś był bardzo tępym zegarkiem i nie dało się w nim wykonać treningu. Dopiero w najnowszym Watch OS to się kompletnie zmieniło.
@niefilozuj: dziwne rzeczy piszesz o garminie... Wręcz śmiem twierdzić, że niepojęte jak dla tej marki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie miałem 645 przez pół roku potem fenix 5 przez ponad 3 lata i teraz f7 solar od pół roku.

W żadnym nie miałem problemów ze sprzętem.
W f5 robiłem chyba wszystko co możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Runmagedony, biegi długodystansowe, sauny, morsowania nawet