Wpis z mikrobloga

Mieszkam obecnie na filipinach. Manila / BGC. Filipinczycy, ktorzy jezdza na motocyklach czy rowerach stanowia wiekszosc. Przynajmniej tak to wyglada na drodze.

W kraju, gdzie jest tyle jednośladów po prostu nie ofarniam jak mozna uzywac wielkich gładkich stalowych płyt do maskowania rozkopanych dróg.

Plyty sa dosyc grube. Maja raczej ostre krawedzie, ktore moga potencjalnie uszkadzac opony. Maja tez uchwyty, ktore czestow wystaja jak kolce. Wjechac na nie to niemal gwarancja przebitej opony.

A teraz wyobraz sobie, ze pada deszcz. Takie cos jest na zakrecie i nie zauwazysz poki nie bedzie za pozno. Jazda jak na lodzie.

#motocykle #podroze #filipiny

SentineI - Mieszkam obecnie na filipinach. Manila / BGC. Filipinczycy, ktorzy jezdza ...

źródło: comment_1669206123WY5u5btJ6BYlbOk7bNIBgE.jpg

Pobierz
  • 23
@SentineI: standard w Niemczech, sami czasem rzucamy takie płyty na drogi podczas remontu - nikt z tego powodu nie placze, co prawda nie raz widziałem jak sie ktoś na rowerze #!$%@?ł przez te płyty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@SentineI jak się nie mylę to teraz będzie organizowana wigilia poloni (są zapis, bo lista miejsc ograniczona). Jak interesują cię takie rzeczy to możesz się udać. Osobiście nie będę, bo do Manili mam kawałek. Z resztą jak przed covidem organizowali to też nie podszedłem, bo dupne godziny dla mnie