Wpis z mikrobloga

Shimano SPD m520 to dobry wybór na pierwsze wpinane pedały w życiu? Widziałem okazje na Black frajer w sklepie (139zl) a i tak od nowego sezonu planowałem zmienić moje obecne platformy.
#rower
  • 14
@grap32: Spokojnie możesz brać używki, te pedały są praktycznie niezniszczalne, a dobrze szukając można znaleźć fajne egzemplarze z nie wielkim przebiegiem poniżej stówy. Obecna cena jest absurdalna. Chociaż osobiście teraz wybieram m540
@guru8: tak jak kolega @WuERA: wszystkie oferty shimano, które dotąd widziałem, to pedały + bloki. Uzywki widziałem, ale nie wchodzi to grę. Cenie sobie niezawodność, a widziałem aukcje za ponad 100zl z rdzą...
WlMam jeszcze pytanko techniczne, czy te konkretne pedały należy systematycznie serwisować zakładając, że w sezonie robię max. 4k km i nie jeżdżę po #!$%@?. Czy jednak tak jak wyżej zostało napisane, te m520 są nie do zdarcia
@grap32: Kurde, to ciekawe. Na trzy pary butów tylko w pierwszych miałem bloki, resztę musiałem dokupować.
Generalnie jak się kręcą, nie maja luzu to nie ma się co bawić w serwisowanie. Jasne jak się lubi takie zabawy to można ;) ale 4k to one spokojnie wytrzymają.
A rdzą nie masz się co przejmować, jak kupisz nowe to też długo takie ładne i niepoharowane nie będą :D
są praktycznie niezniszczalne


@guru8:

Czy jednak tak jak wyżej zostało napisane, te m520 są nie do zdarcia


@grap32:

Są do do zdarcia 520 w odróżnieniu od 540 mają plastikowa tulejkę łożyska - i po pewnym czasie pojawia się luz którego nie da się skasować.
Oczywiście warto mieć na uwadze że luz w pedałach nie przeszkadza bo się go nie czuje ;)

Ale generalnie należy liczyć że te kilkanaście czy kilkadziesiąt