Wpis z mikrobloga

@mike78: Cześć! Nie nie, wszystko organizuje na własna rękę bo wychodzi znacznie taniej i cenie sobie niezależność. Leciałem KLM na trasie Berlin-Amsterdam-Cancun wybierając najtańsze loty danego miesiąca (listopad i styczeń). Staram się podróżować jak najbardziej budżetowo wiec resorty i restauracje< airbnb i street food. Miałem trochę farta bo kilka dni temu wyszło mi w excelu, ze budżet mi się nie spina i na szczęście przełożyli mi lot Berlin-Amsterdam o kilka godzin
@padamczyk: Ile zapłaciłeś za owo połączenie lotnicze? Skróciłeś o 3 tygodnie, czyli w sumie na ile tygodni poleciałeś? Wbijasz gdzieś w głąb czy zostajesz na wybrzeżu atlantyckim?
@mike78: Łącznie za loty zapłaciłem 525€. Początkowo miałem zostawać tutaj 10 tygodni. Pierwszy tydzień Cancun+Playa del Carmen bo miałem w tym czasie urodziny i chciałem się trochę rozerwać. Popłynąłem tez na 5 dni na San Miguel bo słyszałem o tym miejscu wiele dobrego, ale koniec końców polecam na max. 2 noce. Jeden dzień żeby pojeździć sobie na rowerze/skuterze bo faktycznie można zobaczyć te „dziewiczość” wyspy na wschodniej stronie, a następny żeby
@padamczyk: No to ci zostanie koniecznie na przyszły wyjazd stolica i Teotihuacán do zaliczenia. Jednak wdrapać się na piramidy Słońca i Księżyca to niezapomniane przeżycie. Ale jak lecieć tylko po to, to wygodniej prosto do Mexico CD, tylko tam to już raczej chyba takich tanich biletów nie uświadczysz. A cena za ten twój przelot megaprzyjemna. Aż sobie popatrzę zaraz na oferty.
@mike78: Wydaje mi się, ze to z powodu terminu. Dużo turystów (żeby nie nazywać ich podróżnikami), przyjeżdża na okres świat i sylwestra właśnie na Jukatan i Quintana Roo. Zakładam, ze jeśli spojrzysz na ceny Marzec-Maj, to będzie tak jak pisałeś w pierwszym komentarzu.

EDIT: Sprawdź sam powrotny w grudniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ceny siegaja 13k PLN
@padamczyk:
mamy dosyć podobnie, to też było jedno z moich marzeń i też udało się je całkiem niedawno spędzić, również na własną rękę, co polecam, ale tylko dla zaprawionych w boju, z ciekawszych rzeczy to samochody z wypożyczalni mają inne blachy niż wszystkie ( ͡~ ͜ʖ ͡°), oczywiście dowiedziałem się o tym już po tym jak wręczałem łapówkę lokalnej drogówce ( ͡° ʖ̯ ͡°
Pobierz nalogowiec - @padamczyk: 
mamy dosyć podobnie, to też było jedno z moich marzeń i te...
źródło: comment_1669076527omOOVBGoM26k49VWdfHAHb.jpg
@nalogowiec: Gratki kolego w takim razie! Mexico City na pewno jest czymś wartym zobaczenia, ale jako ‚25 letni gringo solo podróżnik’ który naoglądał się sadistica, wolałem omijać wszelkie zagrożenia ( ͡° ʖ̯ ͡°). Kiedyś na pewno się tam pojawię, ale dla dobra siebie i najbliższych postanowiłem, ze pierwszy wypad poza Stary Kontynent musi być bezpieczny. Masz jakies przemyślenia w związku z Meksykiem? Osobiście bardzo doceniłem życie w
@mike78: no chyba że tak :) ja byłem chyba w południe. Jechałem w autobusie z jednym Amerykaninem co mówił że był tak w latach '80 i że było super. Jak tylko wyszliśmy i zobaczyliśmy te tłumy Amerykanin powiedział że to #!$%@? i zrobił w tył zwrot i nawet nie wszedł na teren świątyni.
@padamczyk: Byłem z plecakiem w Meksyku kilka lat temu. Co ty chcesz robić na Jukatanie tyle czasu? xD Przecież idzie się zrzygać od tych turystycznych miejscówek.

Z tym Tulum na odpoczęcie psychiczne to tez jest przecież jakiś zart, to jest miejsce zbudowane dla gringos z instagrama.

Mexico City jest super, wróciłem w zeszłym roku tam na kilka dni, w okolicy tez masz fajne miejsca. Jeśli jesteś jeszcze tyle czasu na miejscu