Wpis z mikrobloga

#printnc #cnc #diy #plotercnc #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #hobby #majsterkowanie

Zaczynam budować nowy ploter bazując na PrintNC (https://wiki.printnc.info/en/home).

Tag na projekt ==> #dmmotoprintnc <==

Ze zmian w stosunku do oryginału:
Zero drukowanych części - wszystko będzie frezowane z aluminium.
Zamiast pojedynczych wózków liniowych daję podwójne na wszystkie osie.

Parametry:
Konstrukcja z profili stalowych 100mm x 60mm x 3mm
Prowadnice liniowe HGR20
Śruby kulowe SFU1605
Silnik krokowy NEMA 23, 3Nm
Wrzeciono 2,2kW, chłodzone powietrzem

Chciałbym na tym wycinać głównie blaszki z aluminium i chciałbym też mieć "spory" obszar roboczy: około 1m w osi X i 1,2m na osi Y.

Ktoś z doświadczonych w budowie ploterów byłby w stanie coś doradzić?
Czy taki obszar to przesada i lepiej zrobić mniejsze i sztywniejsze?
Coś w projekcie kłuje w oczy i powinno być do zmiany?
Pod bramą mam 14cm prześwitu. Nie za mało?
DMMotoAdventures - #printnc #cnc #diy #plotercnc #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #hob...

źródło: comment_1669036545PR4ifiuXfjFZQltz7XNwCR.jpg

Pobierz
  • 12
@DMMotoAdventures: Ambitne zadanie przed Tobą :D
Dwa pytania, jeśli pozwolisz.

1. Nie bałeś się zamawiać tak dużego zestawu z Alie? Rozumiem, że płatność była z góry?
2. Czy myślisz, że osoba nie mająca styczności z CNC ale posiadająca drukarkę 3D - powinna zacząć sobie od TopsCNC a potem bawić się w printNc? Czy od razu printnc? :D
@DMMotoAdventures: Dobra, wybrałem sam :D Robię TopsCNC Heavy, potrzebuję tego tylko do drewienka i nie będzie używane zbyt często - bardziej chce się pobawić w złożenie :D

Przeczytałem wszystkie Twoje posty xd zrobię 50x50cm i 50% infill przy druku.
Jakieś dodatkowe rady? :D
@MlLF: Dopiero teraz odczytałem. Zamówienie z ali bez problemu. Już kilka razy zamawiałem paczki po 1-2k i wydanie 5k na części było lekkim stresem ale bez przesady. Jak to przychodziło to oczywiście kurier dał na cło (dzwonili do mnie ale tylko pytali co jest w środku). Z tego co pamiętam nic nie dopłacałem.

Co do plotera na początek to ja bym już nie robił tego heavy. Do nauki/zabawy zrób ten zwyky
@DMMotoAdventures: Spoko, też od jakiegoś czasu tutaj nie zaglądam :P

Dzięki!
Hmmm.. odblokujesz pls prywatne wiadomości? Napiszę to może się dogadamy bo w sumie właśnie robię listę zakupową :)