Wpis z mikrobloga

Zauważyłam, że wybił mi papieżowy czas nauki w zeszłym tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tydzień skończyłam z takim wynikiem:

1. Węgierski: 10 godzin, 10 minut i 22 sekundy
2. Programowanie: 9 godzin, 28 minut i 56 sekund
3. Angielski: 33 minuty i 35 sekund
4. Product skills, czyli nauka rzeczy przydatnych w pracy product managera: 1 godzina, 24 minuty i 14 sekund

Przemyślenia z tego tygodnia:

---> Jeżeli chodzi o węgierski i programowanie, to dobrnęłam do momentu, kiedy nauka przestała być obowiązkiem i czymś, przed czym uciekałam, a zaczęła być przyjemnością, do której rzeczywiście dążę i którą wybieram, jak mam chwilę wolnego. Oczywiście wiem, że jak przestanę, to wszystko wróci do stanu początkowego, dlatego staram się, żeby nawet w najsłabsze dni zrobić coś, cokolwiek (mogą to być 3 fiszki z węgierskiego i 1 wideo na Courserze - cokolwiek).

---> Niestety, taką blokadę mam jeszcze w przypadku angielskiego i nauką rzeczy przydatnych w pracy - chociaż obie te rzeczy mnie interesują, to podświadomie bardzo mocno kojarzą mi się - no właśnie - z pracą, co sprawia, że po godzinach są dość odpychające mimo, że jak już zacznę się ich uczyć, to są naprawdę ciekawe. Tu muszę jeszcze popracować nad zmianą mindsetu.

---> W przypadku programowania umiem jeszcze za mało, żeby komfortowo zejść z obranej ścieżki (Meta Front-End Developer program na Courserze), przy okazji jakiś trudniejszych lub gorzej wytłumaczonych w kursie konceptów uzupełniam wiedzę informacjami z internetu. W przypadku węgierskiego za to powoli rozszerzam sobie materiały o dodatkowe źródła. W tym tygodniu zaczęlam bardziej przykładać się do nauki gramatyki, bo - wstyd przyznać - po tak długim czasie wciąż sadzę głupie błędy w odmianie czasowników. Kupiłam sobie dodatkowo książkę - wywiad z chyba jednym z najbardziej znanych Węgrów, czyli Mihály Csikszentmihály, twórcą koncepcji flow.

---> W sumie to się jaram, bo czuję, że rzeczywiście wiem więcej, niż wiedziałam przed tymi 21 godzinami i 37 minutami (ʘʘ)

Myślałam, że podsumuję 30 dni z codziennym węgierskim i programowaniem na blogu, ale w międzyczasie wpadłam na (chyba) lepszy pomysł, z którym spróbuję niedługo coś zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#naukaprogramowania #naukajezykow #rozwojosobisty #jezykiobce #wegierski #angielski #chwalesie
S.....n - Zauważyłam, że wybił mi papieżowy czas nauki w zeszłym tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: comment_1669008651uSrdlQCBwhHhbhzyYOD2J2.jpg

Pobierz
  • 11