Wpis z mikrobloga

Może jakiemuś smakoszowi się przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakiś czas temu po #pracazdalna w #bangkok stwierdziliśmy z ziomeczkiem, że w sumie będąc w kraju słynącym z wyśmienitej kuchni skorzystamy z okazji i poszukamy najlepszego Pad Thaia. Ja to w ogóle jestem team Pad Thai i zjadłem ich w #tajlandia niezliczone ilości.

Ogólnie sprawdziliśmy 3 miejscówki. I wszystkie śmiało mogę Wam polecić. Jak będziecie w Bangkoku to warto.
1. Thipsamai - uznawany za najlepszy w Bangkoku, popularny wśród turystów.
2. Ruam Sab Market - to było mega odkrycie. Wielka hala z niezliczoną ilością budek z jedzeniem usytuowana w biznesowej dzielnicy. To tam wszyscy Tajowie idą zjeść podczas przerwy na lunch. I to właśnie jest taki mniej turystyczny wybór, a bardziej uznawany przez lokalsów.
3. Pad Thai Fai Ta Lu - z tegorocznego przewodnike Michelin. I uwaga ich specjalnością jest Pad Thai z... Wieprzowiną ( ͡º ͜ʖ͡º) Pierwszy raz się spotkałem z takim połączeniem i powiem Wam, że to było serio zajebiste. Totalnie nowy smak. Do tego ta wołowina była tak jakby grilowana, serio mega warto spróbować!

Ogólnie jak ktoś lubi takie kulinarne sprawki i planuje wybrać się do Bangkoku albo w nim jest to może sobie obczaić odcinek, gdzie recenzja jest trochę bardziej szczegółowa ( )

#kuchniaazjatycka #digitalnomad #homeoffice #podroze #podrozujzwykopem #mamtegodosyc
mikolajos - Może jakiemuś smakoszowi się przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakiś czas temu po #pr...
  • 9
@heniekzespychowa: to szczególnie polecam tego z wieprzowiną!

Co do płatności to nie jest najgorzej. Często mają płatność contactless, ale sami o tym nie wiedzą. Naszym wyuczonym trikiem mającym na celu uniknięcie zbędnej dyskusji było mówienie "card" i wtedy sięganie ręka do kieszeni, że niby chcemy wyciągnąć kartę. Wtedy oni grzecznie uruchamiali płatność na terminalu, a my przykładaliśmy nagle telefon i płaciliśmy - a Tajowie na twarzach szok i niedowierzanie ( ͡