Wpis z mikrobloga

@Simfecstio: Bo autyzm wiele osób widziało tylko na filmach jak się dziwny 10 latek włamuje na serwer CIA dzięki mocy autyzmu czy coś takiego xd autyzm potencjalnie może ułatwić pracę w pewnych dziedzinach (podobnie jak np dysleksja) ale nie powinno się tego gloryfikować. W dalszym ciągu "normalna" (pisze to jako osoba z ciężką dysleksją i wielokrotnie podejrzewana o spektrum autyzmu( ͡° ͜ʖ ͡°)) osoba ma większe szanse
ale ludzie z autyzmem zazwyczaj też nie są za bardzo inteligentni


@Simfecstio: jeśli mierzy się to w tak sztucznym tworze jak testy IQ, to może i tak ( ͡º ͜ʖ͡º) zawsze mnie bawi jak ktoś próbuje rzeczowo dyskutować, ale jednak uważa że inteligencja jest tak naprawdę jakkolwiek jasno zdefiniowana i kwantyfikowana na tyle żeby była jednoznacznie mierzalna xD
@oliwkowemydlopodprysznic: czyli uważasz, że inteligencja mierzona w skali IQ nie ma w ogóle odzwierciedlenia w funkcjonowaniu i sprawności mózgu? :) Wiele rzeczy nie da się konkretnie sprecyzować (jeszcze) no ale to jednak dośc mocno pomaga. Ludzie z zespołem Downa też mają obniżone IQ i jednak ta skala dośc mocno pomaga.
@oliwkowemydlopodprysznic: nie wiem skad ten ból dupy. Tak jak każdy test psychologiczny. Sam nie jestem za testami IQ, robiłem bo musialem, ale wyników nie znam ;] A tak to musi być jakieś narzędzie do sprawdzania .. sprawności mózgu szczególnie w takiej kombinatoryce. Na pewno jest korelacja między wysokim IQ o wynikami w szkole itd itd. nie ma co srać pod siebie drogi wykopku.