Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia: nie przeszkadza mi mundial w Katarze

Żeby organizować takie imprezy trzeba mieć hajs, więc wiadomo, że liczą się kraje bogate i chętne w inwestycje. Akurat Katar miał tyle hajsu, żeby przesunąć sobie mundial na zimie i zrobić go de facto w jednym mieście. Oni przynajmniej te stadiony rozmontują i wyślą gdzieś, no bo można zrobić jak Brazylia i #!$%@?ć stadion pośrodku dżungli, gdzie masa twoich obywateli żyje w fawelach. No ale to jest okej, bo BRAZYLIJCZYCY KOCHAJĄ PIŁECZKĘ.

Przecież wiadomo, że żeby dostać organizacje mundialu, trzeba jeździć, obiecywać i smarować. Myślicie że jak wygląda polityka? Biorąc przykład z własnego podwórka to Kulesza został wybrany bo jest fajnym chłopakiem Podlasia? No #!$%@? jasne, że nie. Jeździł, pił wódkę, obeicywał "baronom" ( zajebiście śmieszy mnie to słowo), że jak na mnie zagłosujesz to tam damy pieniądze "na rozwój akademii" w twoim regionie.

Pozostając w klimatach Polski, to jak my mieliśmy organizować euro, to też były głosy z zewnątrz, że nie zdążymy, że czemu nam przyznali, itp. Brzmi znajomo prawda? I piękna wisienka o "powrocie w trumnach". No takich słów Anglicy nie używają nawet teraz.

Arabowie za petrodolary organizują sobie wszystkie możliwe imprezy nawet tak prestiżowe jak tenis i jakiś tam wszyscy jeżdżą i jest ok. O Chinach nawet nie będę wspominał.

Co do robotników to wiadomo, że jest to prawie praca niewolnicza, ale szejki nie lądują statkiem w Indiach i nie łapią do siatki "najgłupszych z wioski". Dla tych ludzi to jest alternatywą między #!$%@? w Mohamedexie albo zdychaniem z głodu w przeludnionej wiosce. Polacy dumnie jeździli zrywać jakże ZDROWY azbest w krainie hamburgera. A przy okazji mundialu to przynajmniej ktoś zwraca na to uwagę, bo byłoby gorzej, bo zamiast stadionu i tak by pracowało przy wieżowcach i drogach bez żadnego nadzoru pewnie. No i oczywiście prym w krytyce biorą udział kraje które swoje bogactwo zbudowały na podbojach i wykorzystywaniu milionów mieszkańców kolonii na całym świecie.

O browarach, sałatkach za 5 dych nikt nie będzie pamiętał po pierwszym meczu, #mecz będzie #!$%@? tak jak zwykle. Dziennikarze będą trzaskać artykuły, tu zrobi się wywiad pod palmą i będzie git. Już teraz onety i inne gówna spamują, to ciekawe co będzie od poniedziałku.

#katar #mundial #pilkanozna
  • 2