Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@slusar_o2: można wrzucić N bez ograniczeń, a jak jedziesz nie szybciej niz 8km/h to mozesz wrzucic nawet i wsteczny. Jest tez cały osobny system hamowania na wypadek jak by zwykle hamulcez jakiegoś powodu zawiodły (odpowiednik ręcznego) - wciskasz i przytrzymujesz "P<" widoczne na wrzuconym przez Ciebie zdjęciu. Wydaje mo się że nic nie zostało użyte bo jechał ktoś pomylil pedały i już był zbyt mocno spanikowany żeby trzeźwo myśleć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aegispolis: autopilot teslowy jedzie aż do przesady ostrożnie. Ja go używam praktycznie tylko w korkach albo jak lecę trasą za jakimś autem bez wyprzedzania. Wręcz przeciwieństwo #!$%@? gazu do oporu. A wylaczyc można na sto sposobów - jak ruszysz kierownica, jak dotkniesz hamulec, jak zmienisz pozycję przełącznika, jak nie będziesz reagować na jakieś tam ostrzeżenia to też się wyłączy. A przede wszystkim wyłącza się jak w czasie jazdy depniesz gaz na
Taka rozkmina. Był ostatnio filmik jak Tesla zaczęła sie bez końca rozpędzać i nie dało się tego zatrzymać.


Co byście zrobili gdyby to wam sie coś takiego przydarzyło? Zakładamy, ze to stało sie na zwykłej krajówce lub w mieście. W co byście uderzyli żeby mieć największe szanse na przeżycie? Znaki? Inne auto? Latarnie? Drzewo?
#motoryzacja

@SerTrapistow Nacisnąłbym awaryjny przycisk zatrzymania auta.... Czy taki przycisk istnieje w Tesli.... .... Ohh wait..... ( ͡
autopilot teslowy jedzie aż do przesady ostrożnie


@wiewior_s: No widać na tym filmie xD

Wszystko działa dobrze, dopóki się nie zepsuje. Póki co, to autopilot Tesli nie jest w stanie zapewnić nawet w pełni autonomicznej jazdy w podziemnym tunelu, w którym jeżdża wyłącznie tesle, z maksymalną prędkością 50 km/h. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ab6661 ogólnie w spalinowym aucie to żaden problem.

Jak nie da się użyć start stop to można zbijać prędkość biegami w automacie lub przerzucić na N. Najwyżej skrzynia się wysypie, w manuelu wiadomo, sprzęgło.
@SerTrapistow:
Wode. Jakikolwiek zbiornik wodny. Czy bateria Tesli by mnie usmazyla? W ostatecznosci cos o duzej elastycznosci, by zamortyzowalo uderzenie. Przywalenie strona pasazera w przypadku jechania solo.

No i jesli nie dzialaja hamulce mozna tez:
- wrzucic wsteczny i dac gazu
- #!$%@? sie na jakis nieuzytek i krecic baczki az woz zwolni na tyle by z niego wyskoczyc lub az wyczerpie sie bateria
- sprobowac zerwac os na progu zwalniajacym
@Ar_0: Nie słuchałem nagrania ale nie pomylił tam ktoś pedałów po prostu? Xd
A jeśli chodzi o główny wątek to jak mówili przedmówcy wjechać w pole albo w ścianę/barierę.
Całe szczęście jestem biedakiem i po prostu bym wrzucił na luz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W co byście uderzyli żeby mieć największe szanse na przeżycie?


@SerTrapistow:

W dzieci wychodzące grupką z przedszkola. Będzie miękko, więc powinno zamortyzować w wystarczającym stopniu. Potem tylko naprawić usterkę, wydłubać flaki z grilla, umyć budę karcherem i gotowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kontestator: tak, zabezpieczenie abyś przypadkiem nie wcisnął start-stop w czasie jazdy i go unieruchomił. A chyba byś nie chciał pędząc autostradą nagle uświadomić sobie, że kierownica jest zablokowana jak i wspomaganie hamulców przestało działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ar_0: nie wiem co masz za auto ale w większości nawet jak podczas jazdy wyłączysz go start stopem to zarówno wspomaganie kierownicy jak i hamulców jest podtrzymywane aż