Wpis z mikrobloga

@Krolowa_Nauk: W Londynie byłem w domu przerobionym podobnie na hotel. Tylko tam każdy pokój miał łazienkę, ale i tak każdy pokój i łazienka to było razem <10m2. Nawet ma sens takie rozwiązanie na hotel, choć trzeba przyznać że jest to budżetowe.

Zaś mieszkanie w tym potworku może na serio spowodować problemy psychiczne.
  • Odpowiedz
@darck: na hotel to jeszcze miałoby sens - takie budżetowe rozwiązanie, kiedy chcesz tylko mieć gdzie się przespać, umyć i przechowywać tę jedną czy nawet dwie walizki, a w dzień i tak zwiedzasz. Gorzej jak chcesz tam mieszkać na dłużej i się pomieścić i traktować to jako swój dom.
  • Odpowiedz
@u_k1: Jeszcze trzeba dogadać się z osobą z pokoju obok co do temperatury, bo tutaj jest tylko 1/3 grzejnika i będzie za zimno, a ktoś obok już nie może wytrzymać, bo za gorąco xD
  • Odpowiedz
@Yinv: nie sądzę, że właściel takiego mieszkania pozwala regulować remperaturę. Pewnie jest stawione na 20C i nie można zwiększyć, żeby nie obciążać właściciela opłatami. --- a jednak widzę, że gałka została :)
  • Odpowiedz
@Yinv: Ja jebe, kto w ogóle wpadł na taki pomysł żeby podzielić mieszkanie na tyle pokoi xD. To musi być jakiś turbo-cwaniaczek albo ktoś myśli jak korporacje i tak mu podpowiedziała jakaś funkcja w Excelu. Niech jeszcze obecne podzieli na połówki to wyjdzie 14 pokojów, albo niech szuka wśród puli najemców 50/50 kobiet/mężczyzn to sobie będą pod jedną kołderką chrapać wtuleni ʕʔ Ja bym jeszcze dorzucił
  • Odpowiedz
@lurkuje2137: Czytasz mi w myślach! Przeszłam sobie ten labirynt korytarzy w prezentacji 3D i marnuje się tam tyle miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tych większych pokojach na spokojnie dałoby się upchnąć szersze łóżko dla 2 osób, albo piętrowe

Przy 7 osobach to chyba muszą mieć tam jakiś komitet kolejkowy do kibla, do pralki i do kawałka blatu w kuchni, żeby mieć kilka minut na zrobienie
  • Odpowiedz
@Yinv: na jakiekolwiek zmiany w układzie mieszkania powinien być wymagany projekt + zgodna inspektora nadzoru budowlanego + ustalone minimalne powierzchnie dla pokoi
Przecież to jest #!$%@? chów klatkowy
  • Odpowiedz
@Xuzoun Ooo, dzięki za info! Już chciałam wołać tag budownictwo :D Nawet jeśli są to prowizoryczne ścianki , jakim trzeba być chorym poj3bem, żeby dzielić nimi okna i grzejniki xD Mam nadzieję, że kiedyś dobiorą się prawnie tym landlordom do dup, albo jakimś cudem sytuacja mieszkaniowa Polaków będzie lepsza, więc patorentierzy zostaną z pustymi kurnikami.

@lurkuje2137: (Niechlujnie) Pomalowali boazerię na biało, a biel optycznie poszerza przestrzeń ( ͡°
  • Odpowiedz
Ooo, dzięki za info! Już chciałam wołać tag budownictwo :D

@Yinv: To nie info, tylko moja wizja jak powinno być :D

Lepiej raczej nie będzie, do 2018 obowiązywał jeszcze przepis o minimalnej powierzchni jednego pokoju (przynajmniej 16 metrów), ale go zlikwidowali xD

Był też przepis o minimalnej szerokości w
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: Akademik jest cięzko dostać, bo dosc czesto zeby przejsc przez progi dochodowe, albo byc mega biednym, ale wtedy i tak nie wiem jak ktos ma sie utrzymac niby, trzeba ukrywac dochody, bo te w wymaganiach sa strasznie niskie. Problem jest taki, ze jak widać, to te mieszkania i tak sie wynajmują, bo po prostu ludzie są do tego zmuszeni, chyba ze by studia rzucili, ale no.
  • Odpowiedz