Wpis z mikrobloga

@A_R_P: Dobrze wyłapane, napisałem skrótowo.

Cywilizacja zachodnia obecnie oddała władze kobietom w kwestii rodzenia, samostanowienia, kształtowania światopoglądu itd. Kobiety posiadają większość siły nabywczej (~70%) na zachodzie (pomimo mniejszych zarobkow).

Politycy (głównie mężczyźni) zrównali część praw defakto oddając społeczną władze kobietom, szczególnie na poziomie rodziny.

Antykoncepcja jest kolejnym oczywistym elementem, ale przy porównaniu np. USA vs EU widać że nie to jest głównym czynnikiem.

Kobiety, gdy mają zapewnione podstawowe potrzeby, bezpieczeństwa, samorealizacji
Dlatego cywilizacja zachodnia upadnie.


@zapalara: co za ułomny wywód. Niby na jakiej postawie tak wnosisz? Współczynnik urodzeń to jest wszystko? Chyba nie. Jednak taki przeciętny gość z Bangladeszu wolałby mieszkać w duuuużo mniej zaludnionych krajach Beneluksu, a na odwrót to nie działa. I te wszystkie wasze konserwatywne alternatywy typu Rosja czy Chiny nigdy nie osiągną tego co cywilizacja zachodnia, czyli tzw. soft power. Coś co sprawia, że ta cywilizacja zawsze wygrywa.
@ananasowy: użyłeś soft power w sposób sugerujący że nie do końca rozumiesz definicje. Ale rozumiem co chcesz przekazać. Np. soft power może mieć też rosja czy chiny (w praktyce mają), soft power to nie tylko domena zachodu choć amerykański soft power jest oczywiście najsilniejszy.

Zwróć uwagę że nie piszę, że zachód upadnie, tylko cywilizacja zachodnia. W domniemaniu - taka która oddaje władze społeczną kobietom. Zachód będzie sobie radził jako europa, z
@ananasowy: Właściwie jedyna rzecz która mogłaby odwrócić ten trend to sztuczna macica.

Popatrz na ten obrazek u góry i dodaj 1000lat do naszej historii świata. Wyobraź sobie jak te masy azjatyckie, afrykańskie przejmują świat. Przeanalizuj sobie, jakie wzorce kulturowe tam dominują, tam gdzie jest duża dzietność.
Chodzi mi o to że przyjadą tutaj ci ludzie z bangladeszu albo maroka, to będą rozwijać zachód. Ale zmienią cywilizacje - z zachodniej oddającej władze kobietom na muzułmańską / inną, która zabiera władze kobietom. I stanie się to przez bardzo prostą rzecz - współczynnik dzietności i demokracje. Dużo dzieci z innej kultury i cywilizacja się zmienia. Zalążki tego widzimy we francji.


@zapalara: xDDDD ale bzdura xDDD otóż nie, kolego. a to
@ananasowy: Tu cie rozczaruje bo akurat mieszkałem we francji również, mówie biegle po francusku od 15 roku życia. Siedziałem w paryżu, la rochelle, marsylii, lyonie, więc taki przekrój, choć nigdzie na dłużej.

Rozróżnij religie od kultury. Mam ziomków marokańczyków z którymi waliłem wóde i paliłem hasz. Ale stosunek do kobiet? Klasycznie muzułmański.

Z resztą to nawet nie jest istotne czy ci imigranci przyswoją zachodni stosunek do kobiet czy nie. Bo nawet
@zapalara: znowu gadasz śmiałe tezy a nie popierasz tego sensownymi argumentami. niby czemu dzietność jest tak ważna? niby czemu mniej liczna grupa ma być pokazywana w rezerwatach? Luksemburczyków jest dużo mniej niż Kenijczyków, ale jakoś nikt nie pokazuje Luksemburczyków w rezerwatach. niejeden Polak rękę by sobie sam uciął, żeby się z Luksemburczykiem zamienić. strasznie fetyszyzujesz dzietność, która ch* ma do siły cywilizacji

zresztą to co mówisz się kupy nie trzyma, bo