Wpis z mikrobloga

Kupiłem Series X na premierę łudząc się że po porażce jaką był Xbox One, którego sobie odpuściłem, Microsoft zrozumiał że targetem są gracze, a gracze chcą gier. Niestety, gwarancja wygasła a po dwóch latach jest taka posucha że nawet nie wiem jak to skomentować. Bardzo mi przykro bo to fajny ekosystem przyciągnął mnie do Xboxa, dobre opcje abonamentu i jakaś tam względna standaryzacja.

Obecnie, co mnie bardzo smuci, nie można nawet powiedzieć „dobry tytuł Xboxowy” o jakiejkolwiek grze tego ekosystemu (ekosystemu bo zwykle gry wychodzą też na PC, kompletnie mi to nie przeszkadza). Mimo wielkich przejęć i dealów z różnymi studiami, wydawcami nie ma gry system-sellera, nie ma ambicji na więcej i bardziej. Gorzej, nawet nie ma znanych starszych marek Microsoft studios, a jeżeli jakieś nowe gry tych marek pojawiają się to są albo mocno odgrzane albo niedorobione (vide Forza Horizon 5, gdzie ugrzecznienie sięgnęło poziomu absurdu a gameplay loop zmęczył po trzeciej odsłonie; czy nowe Halo to chyba szkoda komentować).

Nie spotka się to może z przychylnymi komentarzami, ale chciałbym doczekać premiery prawdziwego pełnokrwistego xboxowego tytułu AAA który będzie dla mnie niezapomnianym doświadczeniem, coś na miarę exów z #playstation, albo chociaż na miarę Gearsów czy wcześniejszych Halo. Byłbym nawet skory zapłacić za pudełko a gra mogłaby pominąć bycie w gamepass na premierę.

Obecnie ratują mnie multiplatformy bo konsola to jedyny sprzęt do poważniejszego stacjonarnego grania u mnie. Obawiam się jednak że nie na długo.

#xbox #gorzkiezale #konsole #gry
  • 16
@L24D: a w co byś grał na Ps5 czy kompie? W remake the last of US? Albo bardzo podobnego GOWa? Albo w CSa na PC? W świecie gier ogólnie jest posucha. Tytułu AAA tworzy się coraz dłużej, coraz większym kosztem i tych gier, godnych uwagi, będzie jeszcze mniej. Nie bronię korporacji, bo to wina graczy w sumie. Ja mam XSX, mam w co grać i fajnie jest
@piotrz231: brakuje mi chociażby porządnych wyścigów.

a w co byś grał na Ps5 czy kompie? W remake the last of US? Albo bardzo podobnego GOWa?

Dopieszczonych przygodówek nigdy za wiele. Gry z TPP to moim zdaniem naturalna ewolucja dwuwymiarowych side scrollerów, a tych była cała masa.
@L24D Problem w tym że przez ostatnie 2 lata to branża gier zdechła. Mamy odświeżonego Ragnaroka w wersji na ps4 z podbitymi texturami na ps5 / innowacyjnego Elden Ringa / Ratcheta który jest ultra next genowy i na kilkanaście godzin i w sumie tyle
@justlogin: Rozważam drugą opcję, ale wszystko rozbija się o pieniądze. Sprzęt kosztuje, wolałbym mieć jeden i na nim mieć co robić. Nie chcę produkować swoimi decyzjami finansowymi nadmiarowych konsol, żeby jedna z nich stała i się kurzyła.
Trudno też zmigrować by mi było (w przypadku pierwszej opcji) z jednego systemu do drugiego. W Xboxie podoba mi się pad, jest idealny na moje ręce i układ znam jak chodzenie. Nie mówiąc o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
brakuje mi chociażby porządnych wyścigów.


@L24D: Przecież na Xboxie masz praktycznie wszystkie najlepsze wyścigi jakie występują na konsolach

Forza Motorsport, Forza Horizon, Dirt Rally, F1, Wreckfest - wszystko w Game Passie

Co byś jeszcze chciał?
@radkiewiczmariusz: Jeszcze Returnal, Horizony, Gran Turismo. Nie przeszkadza mi cross-gen bo to normalna sprawa, niektóre gry wychodziły na ps2 grubo po premierze trójki. Gorzej jak nie wychodzą żadne.

Co do kondycji branży - zgadzam się w 100%.
Forza Motorsport


@Beeercik: Prawie 6 letnia gra. Nawet niegodna swojego poprzednika a co dopiero niesamowicie udanej czwórki. Oczywiście że w to gram ale ile można. Dirt Rally to stricte gra na kierownicę. Nie ma gier simcade, wyważonych na pada, a odpady od EA po przejęciu Codemasters to nie powiem nic innego jak kaszana.

Wreckfest spoko ale wolę tory asfaltowe i auta z licencjami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@L24D: No to na wiosnę wychodzi nowa część Forzy Motorsport.

Nie ma gier simcade, wyważonych na pada


Ale to nie kwestia Xboxa, tylko nie ma ich ogólnie na rynku.
W zasadzie ciężko o konkurencję dla Forzy Horizon. Można na nią narzekać, ale alternatywy nie ma ¯\_(ツ)_/¯

Może nowy Test Drive będzie dobry, ale czuję że fizyka jazdy będzie bardziej przypominać Dirt 5, niż FH5.

Nic innego potencjalnie ciekawego nie jest chyba
(ekosystemu bo zwykle gry wychodzą też na PC, kompletnie mi to nie przeszkadza)


@L24D: problemem jest ze grasz na konsoli.
Na PC mozesz odpalic need for speed underground 2 albo assetto corse i zainstalowac 50 modow, odpalic jakiegos early accessa ze steama, pograc w strategie na myszce itd. Na konsoli masz tylko pada, wiec jestes na lasce i nielasce nowych tytulow AAA (ktorych nie ma zadnych ciekawych zarowno na xb jak
przelatuje ci pod nosem 80% ciekawych tytulow


@ReceNaGloweKasztanie: Wymieniłeś 3, w tym jeden tytuł jest już na konsoli, tylko bez modów, a drugi będzie, też bez modów. Mody to zwykle nie są osobne gry. To często nie skala Kronik Myrtany a zbroi dla konia ze Skyrima.
Mody to zwykle nie są osobne gry


@L24D: to prawda - mody to czesciej o wiele wiecej niz osobna gra. Jesli chcesz tytuly gier, to posortuj sobie najpopularniejsze gry na steamie i policz w ile z nich zagrasz na xboxie - tracisz wszystkie strategie, wiekszosc rpgow, indykow, klasykow itd.