Wpis z mikrobloga

I druga rzecz, ale to już niekoniecznie związana z mieszkaniem: w mojej spółdzielni bardzo długo się czeka na cokolwiek, a sąsiedzi są bardzo wścibscy i lubią zgłaszać. No i miesiąc temu się wprowadziłem a jeszcze nie mam 3 faz na indukcję, dzięki Energa!
@radio_dalmacija: Sprawdź czy zsypu nie ma, bo wszyscy mówią, że to może się łączyć z karaluchami, plus oczywistym problemem jest hałas.
Instalacja elektryczna nie jest raczej do sprawdzania, bo na 99% jest po prostu do wymiany.
Na pewno warto sprawdzić jak bardzo krzywe są ściany, bo wyrównanie tego jest upierdliwe.
Przy remoncie bierz pod uwagę, żeby zostawić dostęp do pionów, żeby się nie okazało, że zrobisz elegancką łazienkę i zaraz trzeba
@radio_dalmacija: z mojego punktu widzenia, bo mam takie mieszkanie - aczkolwiek w bloku 5-cio kondygnacyjnym:
- wentylacja: jeśli masz szczelne okna, może być problem z ciągiem wstecznym, przeważnie zimą. na to chyba nikt nie wymyślił skutecznej metody, a problem może być poważny bo np. spaliny z podgrzewaczy mogą Ci wracać do kuchni/łazienki
- elektryka: to jest konkretny problem, bo w tamtych czasach instalacja była aluminiowa, która się z czasem utlenia, kruszeje
@radio_dalmacija: nie bój się karaluchów i pluskiew, wszystko wytłuczesz, jeśli są. Najpierw silikonujesz wszystkie otwory przy rurach od gazu i wody, drobna kratka na szyb wentylacyjny, koce pod drzwi i gazujesz całe ścierwo bombą chemiczną. Po dwóch dniach wchodzisz i nic nie zastaniesz. Możesz też ozonować.

Sprawdz przede wszystkim elektrykę, bo jeśli nie była wymieniana to czeka Cię kucie i wymiana instalacji. O remoncie pionów dowiesz się w spółdzielni/ wspólnocie.

No
Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie w wielkiej płycie z 1978 roku? Co w takich mieszkaniach może być problemem?


@radio_dalmacija: Zobacz czy masz ciepłą wodę w kuchni i skąd jest. Jak masz tam boiler gazowy i ciepła woda leci z łazienki, to będziesz miał opóźnienia (zależne od odległości). Jak jest z sieci, to w kuchni może nie być podłączona. Mogą mieć jakiś mały boiler elektryczny ukryty.

Wysokość otworów drzwiowych - w