Wpis z mikrobloga

@terr0r_dr0ne: Nie no nie rozmawiajmy na temat Narodowego bo to niestety jest jedna wielka tragedia.

Z Halą Stulecia jest ten problem, że potrafią to zrobić dobrze, a potrafią #!$%@?ć. Na 3 - Majówce w tym roku fachury od 2 czy 3 zespołów rady nie dały i była tragedia. Tak to tylko pamiętam, że na koncercie Bass Astral x IGO trzeba było się pokręcić trochę żeby znaleźć miejsce gdzie by nie dudniło.
@Darth_Gohan: za Wikipedią: > Otwarcie hali nastąpiło 20 maja 1913, kiedy to nadburmistrz Paul Matting wygłosił patriotyczne przemówienie, w którym nazwał ją „pomnikiem wyzwolenia ojczyzny i przestrogą dla przyszłych pokoleń”. Przemówienia wysłuchało ponad pięć tysięcy gości, którzy mogli się przekonać o doskonałej akustyce obiektu
Zabytek UNESCO, ale co oni tam wiedzą, pan @Ranger oznajmił, że nie i trzeba się z tym pogodzić.


@kolar1: ale ja nie umniejszam temu, że jest #!$%@? - po prostu wewnątrz nie jest wcale ładna i nie rozumiem zachwytów
@Darth_Gohan: W takim razie miałem farta. W tym roku niestety odpuściłem 3-majówkę, więc nie mam porównania, ale w poprzednich latach byłem na paru występach tam i było ok. ¯_(ツ)_/¯ Ale nie jestem też jakimś specem. Wystarczy że słychać wokal i da się wyodrębnić pozostałe instrumenty tak żeby to nie była kakofonia.
@kolar1: Jakby to powiedzieć. Po pierwsze hala jakieś 5 lat temu przeszła remont generalny i trochę się mimo wszystko zmieniło. Po drugie w 1913 raczej nie miałeś wzmacniaczy i kolumn głośnikowych które grają pod 110 decybeli i tak dobrze mają oddać dźwięk. W 109 lat się jednak standardy akustyczne zmieniły :)

@terr0r_dr0ne: Nie no ja też nie oczekuje tam akustyki na poziomie NFM, ale akurat na 3-majówce lekko to spieprzyli.
@kolar1: Na stadionie Śląskim też potrafią zagrać wielkie zespoły i potem jak się czyta relacje można znaleźć jak tam kiepsko potrafi wyglądać.

Bardzo dużo zależy od ekipy która to nagłaśnia. Hala Stulecia nie jest jakoś super tragiczna akustycznie, ale trzeba tam trochę pokombinować, a nie polecieć standardowo jak wszędzie bo jednak kształt inny. Nie jestem jakimś melomanem, ale róznicę w dźwieku słychać jak ktoś tam ogarnie to dobrze albo nie.
@SerTrapistow: to nie jest hala koncertowa


@czokobons: z nazwy "hala widowiskowo sportowa" ale jak zobaczysz spis wydarzeń to większość to konceryy :D

@SerTrapistow: przecież w tej hali nic nie ma xD


@Ranger: a i tak wygląda lepiej od innych które są w 99% procentach zwykłym prostokątem. Jedyne które kojarzę, ze troche sie wyróżniają to Spodek (Katowice) i Arena (Poznan)