Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy komputerowe i te ze sklepów komputerowych.

Dostałem właśnie ofertę na przedłużenie gwarancji, ale nie wiem czy to w ogóle opłacalne. Ktoś kiedyś próbował, może polecić?


Przesyłamy dodatkowe informacje odnośnie zamówienia, dotyczące możliwości nabycia ochrony >zakupionego sprzętu:


Przedłużona gwarancja:


- o 1 rok - 259,90 zł,


- o 2 lata - 311,88 zł,


- o 3 lata - 389,85 zł.


Gwarancja wydłużona działa na zasadach gwarancji producenta w opcji Door to Door. Ponadto nie >podlega konsumpcji, w związku z czym ilość napraw nie jest ograniczona, a także w razie braku >możliwości naprawy lub jeżeli koszt naprawy przekracza koszt sprzętu, urządzenie zostanie >wymienione na nowe, z nową gwarancją. Termin realizacji takiej gwarancji to 7 dni roboczych, >natomiast jeżeli serwis przekroczy wskazany termin udostępnia urządzenie zastępcze na okres >naprawy.

Jako potwierdzenie nabycia pakietów klient otrzymuje od kuriera w dniu dostawy sprzętu Certyfikat, na >którym umieszczony jest nr telefonu do zgłaszania szkody.


Wspomniany Dokument jest to tzw. faktura 0 VAT, w związku z czym cenę gwarancji można rozliczać >w kosztach podobnie jak polisę do samochodu.

Opcja przedłużenia gwarancji jest dostępna dla klientów do 30 dni od daty na fakturze.


#komputery #serwis #gwarancja #msi #xkom
  • 7
@Qfarcowy: Mój kolega dał się namówić na przedłużoną gwarancję o rok na lapka, co w sumie dało mu 3 lata gwarancji. Jakoś pół roku przed końcem #!$%@?ło mu się gniazdo ładowania. Do tego wcześniej dysk miał jakieś zgrzyty i zmuły, zawias od ekranu mu się wyłamał, więc zdecydował wysłać na gwarancję. Wszystko mu naprawili z powyższych, wymienili dysk, baterię, gniazdo ładowania i zawiasy przy obudowie a do tego napęd (bo według
@Qfarcowy: ile opinii tyle zdań. Ja nie wykupowałem niczego, a lapek działa już prawie 5 lat. Ojciec nie wykupował, netbook działa 6 lat. Kolega @severian wykupił, lapek #!$%@?ł się pół roku przed końcem, naprawili. Ale ja i tak bym nie kupował (mimo że tym nowym sprzętom nie ufam zbytnio).
@Qfarcowy: @maciekawski: Zależnie od tego z jakim zamiarem chcesz kupić laptopa. Jeżeli to ma być komputer na lata i raczej nie planujesz wymiany dopóki coś się nie zepsuje to rozszerzona gwarancja jak najbardziej tak. Jak wiesz, że za 2-3 lata i tak będziesz chciał go zmienić to bym nie płacił za dodatkową gwarancję. Taka moja opinia, podawałem tylko przykład znajomego, któremu rozszerzona gwarancja akurat zaprocentowała.