Wpis z mikrobloga

(ʘʘ) pijcie ze mną kompot - przez ostatnie 30 dni nie opuściłam ani jednego dnia żeby pouczyć się chociaż trochę węgierskiego i programowania. Po tylu latach bycia leniwą bułą, walki ze słomianym zapałem i problemami z koncentracją w końcu czuję że nie dość, że znalazłam sposób na naukę, to jeszcze strasznie mnie ten proces nauki cieszy. Następny przystanek 60 dni ʕʔ

( 15 / 30 / 120 to moje założenie co do minimalnego / standardowego / maksymalnego czasu nauki. Aplikacja nazywa się „Done” i jest dostępna tylko na iOS, ale są też inne fajne apki do śledzenia nawyków)

#naukajezykow #naukaprogramowania #rozwojosobisty #chwalesie #czujedobrzeczlowiek
S.....n - (ʘ‿ʘ) pijcie ze mną kompot - przez ostatnie 30 dni nie opuściłam ani jedneg...

źródło: comment_1668232438gAbj8FtQUPNMALYTy8kRDi.jpg

Pobierz
  • 78
@totti10: wiesz ile zarabiają ludzie którzy znają niepopularny język europejski? Wystarczy, że się zainstaluje w Polsce jakaś firma węgierska (letyshops xd), będzie szukała osoby z j. węgierskim i ciach 8k na rękę przynajmniej.
Po tylu latach bycia leniwą bułą, walki ze słomianym zapałem i problemami z koncentracją w końcu czuję że nie dość, że znalazłam sposób na naukę, to jeszcze strasznie mnie ten proces nauki cieszy.


@Snuffkin: Dziwne, bo mnie się właśnie kojarzysz chyba głównie z wpisami dotyczącymi rozwoju osobistego, czytania i uczenia się nowych rzeczy ¯\_(ツ)_/¯
@HansLanda88: 3 lata, ale akurat w czasie covida. Pracował zdalnie z Amerykanami, wiec nawet nie miał jakoś bardzo dużo okazji do praktyki, ale to jest ten typ, który wchłania nowe języki przez osmozę, usłyszy słowo i zapamięta je na całe życie :D miał raz w tygodniu lekcje z nauczycielką.
@strike_lucky: 49 dolarów miesięcznie, wiec jak na kursy programowania jest dość drogi. Tak jak mówiłam - jakbym musiała sama go opłacić, pewnie wybrałabym coś innego ;)

I tak, jak najbardziej, wręcz uważam ze to ma największy sens - w większości prac i tak będziesz musiał używać angielskiego, wiec lepiej się go uczyć razem z programowaniem :) większość kursów ma tez napisy, wiec łatwiej jest przez nie przechodzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Snuffkin: ale ja serio średnio umiem angielski

W sumie pewnie jak większość odpowiem że rozumiem np większość oglądając jakiś film, słuchając ale problem z wysłowienie się i dobranie słów