Wpis z mikrobloga

(ʘʘ) pijcie ze mną kompot - przez ostatnie 30 dni nie opuściłam ani jednego dnia żeby pouczyć się chociaż trochę węgierskiego i programowania. Po tylu latach bycia leniwą bułą, walki ze słomianym zapałem i problemami z koncentracją w końcu czuję że nie dość, że znalazłam sposób na naukę, to jeszcze strasznie mnie ten proces nauki cieszy. Następny przystanek 60 dni ʕʔ

( 15 / 30 / 120 to moje założenie co do minimalnego / standardowego / maksymalnego czasu nauki. Aplikacja nazywa się „Done” i jest dostępna tylko na iOS, ale są też inne fajne apki do śledzenia nawyków)

#naukajezykow #naukaprogramowania #rozwojosobisty #chwalesie #czujedobrzeczlowiek
źródło: comment_1668232438gAbj8FtQUPNMALYTy8kRDi.jpg
  • 78
Aplikacja nazywa się „Done” i jest dostępna tylko na iOS


@Snuffkin: jakby co - ta apoa jest dostepnela na androidzie.
Wpiszcie "habit tracker"

Zainstalowalem, dzieki OPie za podrzucenie pomyslu!
@Snuffkin: nie zakładaj żadnego maksymalnego czasu nauki. Jak wyrobisz sobie nawyk codziennej nauki, to po prostu go kontynuuj. Ja zacząłem z nudów uczyć się się hiszpańskiego, potem włoskiego na Duolingo. Obecnie mam licznik 550 dni nauki z rzędu. Czasem brakuje mi motywacji, ale zawsze poświęcę choć 5 minut dziennie żeby nie stracić serii.
@vebbo: Powoli czuję, że to ograniczenie może być mi już niepotrzebne, ale chcę się jeszcze poobserwować. Zazwyczaj jak się jednego dnia przepracuję, to drugiego tracę motywację i łatwiej mi wtedy wypaść z nawyku na kilka(naście) dni. Jak skończę zanim poczuję, że już dość, to następnego dnia mam poczucie "kurde, pouczyłabym się, zostawiłam te wideo/kawałek kodu w połowie".

@Malachitowa_Laka_Morza: jól vagyok, köszi :) elmentem reggelizni egy vietnami kávézóba Budapesten, ünnepelni egy
Front-End Developer Professional Certificate na Courserze


@Snuffkin: a orientujesz się może jak postrzegany jest taki kurs na CV vs brak kursów, ale np 2-3 projekty na koncie? I jaka jest różnica pomiędzy takim kursem, a jakimś kursem z udemy, na które często są promocje i są one dużo tańsze, albo jakimiś kursami z youtuba?

a na hbo jest fajny serial węgierski "informator" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@poleglem: Informatora wciągnęliśmy w parę dni, super był (ʘʘ) A jak postrzegany jest to nie wiem i szczerze mówiąc specjalnie się tym nie interesuję - nie chcę pracować jako programistka.