Wpis z mikrobloga

technicznie bukiet ma się składać z nieparzystej ilości kwiatów (parzysta ilość ma podobno przynosić pecha ;) )


@severh: wiadomo, a pechowców nam nie trzeba.

hm..ale komu przynosi pecha? dającemu czy obdarowywanemu?
Czy liczba kwiatów determinuje współczynnik pecha? bo już widzę potencjał na zadanie tym razem dla trzeciej klasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
: Pytanie dodatkowe za dodatkowy punkt: gdzie mieszka kwiaciarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fizzly: Może to jak to zadanie

Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat Dziecko będzie 5 razy młodsze od matki

Pytanie:

Gdzie jest ojciec?


Gdzie akurat jest logiczna odpowiedź
może te róże są bardzo małe i znajdują się w superpozycji kwantowej. Chciałbym zobaczyć prawidłowe rozwiązanie tej zagadki wg autora


@europa: 5 * 7 = 35
To pytanie na logiczne myślenie pt. gdzie jest błąd w treści ;)

(widziałem pozostałe zadania z tej kartki i to jest właśnie taki poziom, pomnożyć lub podzielić dwie liczby aby dostać wynik, to wszystko)
to co rozpisałeś to odpowiedź na pytanie "kwiaciarka ułozyła 7 bukietów po 5 kwiatów w każdym, ile było kwiatów?" a pytanie z kartki jest inne


@europa: Bo użyłem takiego narządu jakim jest mózg i domyśliłem się gdzie popełniono błąd przy pisaniu treści i dokonałem pewnej funkcjonalności wspomnianego mózgu który dokonał translacji na prawidłową treść. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, w zadaniach pojawiają się przekłamania, nie pierwsze i
skoro dla pani od matmy 2 * 5 = 10 to nie to samo co 5 * 2 = 10 to tym bardziej ci tego nie zaliczy. A za sugerowanie że w oficjalnym szkolnym zadaniu jest błąd miałbyś dodatkowo obniżoną ocenę ze sprawowania ¯_(ツ)_/¯


@europa: Oczywiście, że nie miałbym obniżonego zachowania, bo już zdarzało mi się, wykrywać (jak chodziłem do szkoły) błędy, nauczycielka powiedziała "no rzeczywiście" i jeszcze wyszło na plus.