Wpis z mikrobloga

@zbaszynek: no wiem, aczkolwiek ona sobie ją podchrupuje raz na jakiś czas bo lubi i nie jest to jej stały posiłek, traktuje to raczej jak przekąski skoro tylko raz na tydzień uzupełniam miskę która jest opróżniona do połowy ¯\_(ツ)_/¯ mięsną dostaje dobrej jakości bo Dolinę Noteci, a suchą bez zbóż, wyniki z krwi ma doskonałe. Dbam o kota, więc nie próbuj ze mnie na siłę robić złej właścicielki bo olaboga, kot
@s---k: Tak. Koty przez tysiące lat jadły mięso, a nie suchą karmę. Stąd ich np. nerki nie są przystosowane do przerabiania takiego pokarmu. Kot potem zamiast 15 lat przeżyje 8, ale typowy człowieczek się nad tym specjalnie nie zastanowi. Zdechł i tyle. Dlaczego? Sucha karma nie zawiera praktycznie wody, a koty piją bardzo rzadko. Sucha jest ok, jeżeli sypniemy ją raz na jakiś czas, a nie leży dostępna 24/7. Pomaga właśnie
@zbaszynek: ale ja cały czas właśnie piszę o tym, że ona jest dosypywana raz na jakiś czas, a jako pokarm stały ma karmę mokrą. Dżizas, kot ma zapewnione wszystko co potrzebuje, w tym opiekę weterynaryjną profilaktyczną, a nie tylko wtedy kiedy coś się dzieje, nawet zęby kotu myję czego nie robi większość właścicieli kotów, a i tak wykopek będzie się upierał xd
Pobierz Sandrinia - @zbaszynek: ale ja cały czas właśnie piszę o tym, że ona jest dosypywana ...
źródło: comment_1667983992ISw2arj8HGbm9JX7uZzu0t.jpg