Wpis z mikrobloga

@Sandrinia: DN nie jest to dobra karma, raczej średnia. Na pewno 100 razy lepsza niż karmienie kota sucha karma. Jest jednak wysoko podrobowa i ma dużo weglowodanow, chociażby skrobia grochowa w składzie. Trzeba pilnować czy kot nie tyje i powinno być ok. Od tej ilości podrobów tez niektóre koty maja biegunki.
Ja rozumiem tez, ze są ograniczenia wynikające z finansow i nie mam #!$%@? ze każdy ma karmić puszkami 20zl/sztuka.
  • Odpowiedz
@Mikolaj_Rej: jeszcze rozumiem gdybym kota karmiła głównie suchą, a kot sobie chrupie ją raz na jakiś czas, a jako główny posiłek ma tą Dolinę Noteci. W ogóle pierwszy raz ever przeczytałam opinię że to zła karma, nie dość że wet mi ją polecił, to jeszcze w każdym rankingu karm mokrych dla kota widziałam tę karmę wymienioną jako co najmniej dobrą. Wiem że są lepsze, ale w tym wypadku stosunek jakości
  • Odpowiedz
@Akszlip: już pisałam że suchą sobie chrupnie raz na jakiś czas, naprawdę ona traktuje to jako przekąskę. Kupuję też taką bez zbóż. A Dolinę ma jako posiłek główny. Ma naprawdę dobre wyniki z krwi, wyżej wrzuciłam, waga 3,5 kg czyli w normie, a kotka jest prawie 4 lata po sterylizacji i wydawać by się mogło że będzie miała większy apetyt. Normalny zdrowy kot, serio nie uważam abym o nią nie
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: tak, ona ma tendencję do tego, aby jej się ząbki psuły bo jak była mała to miała zęby przetrwałe. Więc jej myję, żeby potem nie robił się kamień i żeby nie cierpiała. To tak samo jak u ludzi trzeba, jak nie będziesz sobie myć zębów to też zaczną się psuć. W naturze koty czyszczą je sobie sierścią zwierząt które zabijają, po prostu jak się wgryzają to ta sierść przy
  • Odpowiedz
@Sandrinia: ja mam jednorazowe nasączane chusteczki i żel stomadine

Weterynarz odradził szczoteczkę czy cokolwiek wielorazowego

Nie kocha tego, ale w jej przypadku zaniedbanie to bylby ból i niemożliwość jedzenia
  • Odpowiedz
@zbaszynek sucha wcale nie pomaga przy zębach. Kot nie żuje chrupek, tylko rozgryza je czubkiem zęba, a kamień nazębny kumuluje się głownie przy dziąsłach. Mało tego, sucha może zostawiać osad w kociej paszczy.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Spoko, ja nie twierdze ze nie dbasz o kota tylko nie nazywajmy DN dobra czy polecana karma. Jest średnia i tyle. Co do słuchania weta odnośnie diety to jest dramat, oni często nie maja pojęcia odnośnie żywienia albo polecają RC bo im producent wysłał materiały. Ja tez nie chodzę po dietę do internisty tylko do dietetyka. Mi, mój bardzo dobry wet, zalecił karmienie psa z chora trzustka sucha karma
  • Odpowiedz
@zbaszynek:

Sucha jest ok, jeżeli sypniemy ją raz na jakiś czas, a nie leży dostępna 24/7. Pomaga właśnie przy zębach.


to niestety jest mit, sucha karma nie wpływa dobrze na zęby, jest wręcz przeciwnie. po pierwsze, jej kształt i rozmiar sprawiają, że nie jest przystosowana do tego, by koty ją przeżuwały, więc zazwyczaj połykają ją w całości. aczkolwiek słyszałam o przypadkach, że kotu gryzącemu suchą karmę, pękł ząb. po drugie,
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Mój kot nie ciumkał by króliczych uszu. Zęby ją bolą i daję jej tylko mokrą karmę i nawet w niej czasami zostawia takie twardsze kawałki, więc gdybym jej czyściła to byłoby gorzej moim zdaniem.
  • Odpowiedz