Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krzysztof53647: Zresztą i u nas to nie takie jasne, bo standardem polskiej gościnności jest "nie, nie, nie ściągacie butów, naprawdę nie trzeba"

@Piro3202: to było takie p---------e zawsze ale mało kto się do niego stosował na szczęście :) Ja wymagam od gości, żeby ściągnęli.
  • Odpowiedz
dlatego ze wg zasad savoir vivre sciaganie butow jest niedopuszczalne, tak jak proszenie o ich sciagniecie.

@Prusti: Na ile wiem to sv zakłada, że gospodarz ma zadbać o to, żeby goście nie musieli ściągać butów, a goście muszą być przygotowani na to, żeby trzeba było ściągnąć lub zmienić na inne. Te potencjalne sytuacje to są skrajne przypadki.
  • Odpowiedz
dlatego ze wg zasad savoir vivre sciaganie butow jest niedopuszczalne, tak jak proszenie o ich sciagniecie. A to czy chcesz ich przestrzegac czy nie to juz twoja nieprzymuszona wola. Generalnie w sytuacjach oficjalnych nie wyobrazam sobie proszenia gosci o sciagniecie butow, sam tez nie chcialbym uslyszec takiej prosby. Wpada do Ciebie lekarz na wizyte domowa. Kazesz mu sciagnac buty bo "kurrrrła, swiezo podlogi umyte"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dlatego ze wg zasad savoir vivre sciaganie butow jest niedopuszczalne, tak jak proszenie o ich sciagniecie. A to czy chcesz ich przestrzegac czy nie to juz twoja nieprzymuszona wola.


@Prusti: W chuju takie savoir vivre, które każe mi przyzwalać na syfienie w moim domu. Zwykłe mylenie kultury z uległością.
  • Odpowiedz
@WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: @Tarec instytut chlopskiego rozumu jak widze ( ͡° ͜ʖ ͡°) savoir vivre to spisany zbior zasad, obowiazujacych kulturalnych i swiatlych ludzi, absolutnie nie wymagam tego od ogolu spoleczenstwa ani w sytuacjach nieoficjalnych typu u ciotki na imieninach
  • Odpowiedz