Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem z pewną firmą. Zajmują się usługami windykacyjnymi. Chciałem skorzystać z ich usług, żeby odzyskać dług. Niestety po wpłacie sporej sumy zaliczki, kontakt się urywa. Bezskutecznie próbowałem dowiedzieć się, co poczynili w mojej sprawie. Otrzymywałem zbywające odpowiedzi w stylu: "oddzwonimy. w dniu dzisiejszym nie ma pracownika zajmującego się pańską sprawą." i tak za każdym razem. Ciągnęło się to od wielu miesięcy. Opublikowałem negatywny komentarz w wyszukiwarce. W odpowiedzi właściciel opublikował w komentarzu moje pełne dane osobowe wraz z imieniem nazwiskiem, adresem, telefonem i dodał, że "sprawa jest nie do rozwiązania". Niestety z przyczyn osobistych swój komentarz musiałem usunąć. Nie chcę, żeby moje dane były wszędzie rozpowszechniane. Dodałem jedynie jednogwiazdkową opinię bez komentarza. Podsumowując: firma stosuje nieuczciwe praktyki w postaci wyciągania sporych sum zaliczek i nierozwiązywania spraw. Nie przestrzegają RODO, udostępniają publicznie dane osobowe. Upominasz się o działanie z ich strony? Zostajesz zastraszany. To jest skandal! Aktualnie chciałbym zgłosić to do prokuratury. Jeżeli jesteście pokrzywdzeni przez tę firmę, odezwijcie się w komentarzu. Możemy wystosować pozew zbiorowy.
PS W załączniku przesyłam link do kilku komentarzy opublikowanych przez tę firmę. Zamazałem dane osobowe, ale sami możecie sprawdzić, że one normalnie widnieją jak wpiszecie frazę "Arena Inkaso" w wyszukiwarkę.
#prawo #zalesie #januszebiznesu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63686080768f2f483ae4b73b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam problem z pewną firmą. Zajmują ...

źródło: comment_1667811391xVODRS0GMQHARwhrxICTAs.jpg

Pobierz
  • 82
tak zapytam z ciekawości wszystkich tych, którzy radzą iść do prawnika. Dlaczego banki czy inne podmioty pożyczające ludziom pieniądze, nie idą od razu do prawnika tylko zlecają to firmom takim jak kruk czy hoist? Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że prawnik za tą samą usługę co taka firma windykacyjna weźmie kilkukrotnie większą kwotę? Czasami przerastającą kwotę długu jaki chce się odzyskać? To że OP skorzystał z jakiejś firmy krzak to
ale policja w tym kraju nie jest od takich rzeczy. Mandat za piwo, aresztowanie za osmaloną fifkę, ochranianie domu Kaczyńskiego, wyrywanie przed kamerami hektara konopi włóknistych to tak. Ale nie ściganie oszustów albo złodziei.


@siepan: prawo stworzone przez złodziei, dla złodziei ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plu2: KRUK istnieje głównie jako podmiot odzyskujący wierzytelności dla Prokura NSFIZ z którym jest w jednej grupie więc to też nie jest tak jak piszesz.
@plu2 no chyba nie. Zarówno jeśli chodzi o odszkodowania za wypadki, sprawy frankowe czy prowadzenie spraw to prawnik weźmie co najmniej kilkanaście % mniej niż "wyspecjalizowane" firmy, które i tak to później zlecają prawnikom ( ͡º ͜ʖ͡º)
A że prawnicy są różni tak jak różni są mechanicy, budowlańcy... to już inna sprawa.
@newton82: a to ciekawe, nie będę się kłócił bo nie musiałem korzystać z takich usług odzyskania długu przez prawnika, ale korzystałem z innych usług które oferują, i to nie były tanie rzeczy. Do tego zazwyczaj u adwokata płacisz za każde jedne pismo, które w sprawie przygotuje, za każdy jeden jego ruch jaki wykona, a przecież nie masz gwarancji, że odzyskasz po tym dług, a prawnik i tak weźmie pieniądze za to.
@AnonimoweMirkoWyznania: To teraz firmy windykacyjne działają tak, ze trzeba im najpierw zapłacić? Wtf? Poradź się jakiegoś radcy, może da się odstąpić od umowy. Dlaczego w ogóle płaciłeś im pieniądze? Co z ocenami na Google, nie było ich wcześniej?