Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem z pewną firmą. Zajmują się usługami windykacyjnymi. Chciałem skorzystać z ich usług, żeby odzyskać dług. Niestety po wpłacie sporej sumy zaliczki, kontakt się urywa. Bezskutecznie próbowałem dowiedzieć się, co poczynili w mojej sprawie. Otrzymywałem zbywające odpowiedzi w stylu: "oddzwonimy. w dniu dzisiejszym nie ma pracownika zajmującego się pańską sprawą." i tak za każdym razem. Ciągnęło się to od wielu miesięcy. Opublikowałem negatywny komentarz w wyszukiwarce. W odpowiedzi właściciel opublikował w komentarzu moje pełne dane osobowe wraz z imieniem nazwiskiem, adresem, telefonem i dodał, że "sprawa jest nie do rozwiązania". Niestety z przyczyn osobistych swój komentarz musiałem usunąć. Nie chcę, żeby moje dane były wszędzie rozpowszechniane. Dodałem jedynie jednogwiazdkową opinię bez komentarza. Podsumowując: firma stosuje nieuczciwe praktyki w postaci wyciągania sporych sum zaliczek i nierozwiązywania spraw. Nie przestrzegają RODO, udostępniają publicznie dane osobowe. Upominasz się o działanie z ich strony? Zostajesz zastraszany. To jest skandal! Aktualnie chciałbym zgłosić to do prokuratury. Jeżeli jesteście pokrzywdzeni przez tę firmę, odezwijcie się w komentarzu. Możemy wystosować pozew zbiorowy.
PS W załączniku przesyłam link do kilku komentarzy opublikowanych przez tę firmę. Zamazałem dane osobowe, ale sami możecie sprawdzić, że one normalnie widnieją jak wpiszecie frazę "Arena Inkaso" w wyszukiwarkę.
#prawo #zalesie #januszebiznesu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63686080768f2f483ae4b73b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam problem z pewną firmą. Zajmują ...

źródło: comment_1667811391xVODRS0GMQHARwhrxICTAs.jpg

Pobierz
  • 82
@AnonimoweMirkoWyznania #!$%@? im się przez komin niczym święty Mikołaj, jak nie ma komina to przeciskasz się przez rurki od kaloryfera,bierzesz swoje, zabierasz dzieciom zabawki i #!$%@? jak dziki szympans przez okno krzycząc "niech żyje Prawo i Sprawiedliwość" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plu2: A od kiedy policja i UOKIK zajmują się niewykonywanymi usługami?

Dla p0laka te dwie instytucje maja mandat rozstrzygania każdego sporu w Polsce, co potwierdza również ilość plusów przy tym durnym komentarzu xD
@plu2: A odpowiadając na twój temat dotyczący sekurytyzacji - widać ze nie wiesz jak działa rynek windykacyjny. ani Hoist ani Kruk nie dostaje pieniędzy w przypadku efektu, a kupują z dyskontem wierzytelności od banków czy innych wierzycieli masowych. Stąd taki bank ma prościej, ma nieściągalna wierzytelność (z która sobie nie dał rady windykator wewnętrzny) to odsprzedaje to do Kruka za 50% wartości, nie trzyma tego w księgach i dodatkowego ma lepszy
@Celinka95: od zawsze :) rozumiem, że ty jak zamówisz sobie np usługę wybudowania domu, zapłacisz kilkadziesiąt tyś zaliczki, a firma nagle przestanie z tobą rozmawiać, to bierzesz swój miecz świetlny i idziesz sam wymierzyć sprawiedliwość?
@Celinka95: oczywiście że ma pozycje negocjacyjną.. jeśli ma dłużnika, który winny mu jest milion złotych i ma na papiery, to uwierz mi, że ma bardzo dobrą pozycję negocjacyjną.. Osoby fizyczne też moga swoje długi sprzedawać. Taka firma windykacyjna weźmie taką sprawę na indywidualnych warunkach.. więc może ty przestań sie wypowiadać bo uja wiesz
@plu2: otóż idę wtedy do sądu cywilnego i dochodzę swojej wierzytelności.

Wskaż mi proszę podstawę prawną w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów, że UOKiK zajmuje się ochrona indywidualnego interesu? Bo uokik się zajmuje wyłącznie interesami zbiorowymi konsumentów, a nie załatwianiem zwrotu zaliczki dla Janusza.

Tak samo policja/prokuratura. To jest spór cywilny, wiec zgodnie zarówno z kpk jak i ustawa o policji, leży poza zainteresowaniami tych podmiotów. OP pojdzie na policję,
@plu2: Jeżeli fiziol ma dluznika indywidualnego który wisi mu milion złotych i pójdzie z tym do jakiegoś Kruka czy Kaczmarski Inkasso na kiju to jest skończonym frajerem który zapłaci gigantyczna prowizje za czynności pt. skierowanie wezwania do zapłaty i wydzwanianie do dłużnika. A koniec końców i tak ten dług ściągnij komornik po tym jak prawnik uzyska w sądzie tytuł wykonawczy XD
@Celinka95: to do czego jest powołany UOKiK twoim zdaniem? Na rynku istnieje działalność gospodarcza, która oszukuje swoich klientów - to się jak najbardziej nadaje do urzędu, który jednak mimo wszystko ma jakiś autorytet.

Inna kwestia, że nie każdy ma pieniądze na dochodzenie swoich praw poprzez prywatnego adwokata.. No ale dobra, załóżmy że to ty masz problem z dłużnikiem, więc od razu jak napisałeś idziesz do sądu cywilnego. Pewnie adwokat i tak
@plu2: UOKiK jest powołany do tego co jest wskazane w ustawie, czyli:

przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję, praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów oraz stosowaniu niedozwolonych postanowień wzorców umów, a także przeciwdziałania antykonkurencyjnym koncentracjom przedsiębiorców i ich związków, jeżeli te praktyki, stosowanie niedozwolonych postanowień lub koncentracje wywołują lub mogą wywoływać skutki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


To, że spółka "oszukała" kilku kontrahentów (czy nawet kilka tysięcy) w żaden sposób nie jest zbiorowym interesem konsumentów,
@Celinka95: jeszcze taka kwestia, mam znajomego co ma komornika od 20 lat, ma niemieckie konto bankowe,
wypas mieszkanie, drogi samochód i inne dobra na swoją partnerkę.. komornikowi nie udało się ściągnąć ani złotówki przez te 20 lat. Z kolei mam też historie byłego pracodawcy, co mu taka firma windykacyjna wjechała na firmę, zaczęli głośnym tonem wypytywać o niego, chłop to usłyszał to zaraz przybiegł ich uciszać i szybko wyskoczył z kasy..
ma niemieckie konto bankowe,


@plu2: To jakbyś przyszedł to mnie to ci wyjaśnię jak można dochodzić takiego roszczenia od "zawodowego" dłużnika z kontem zagranicą. Nie jest to zawsze skuteczne, ale narzędzia są w prawie przewidziane.

Poza tym jeżeli ktoś nie płaci po wyroku sądu to tym bardziej nie zapłaci bo studenciak z Kredyt Inkasso wyśle pismo z generatora xD

co mu taka firma windykacyjna wjechała na firmę, zaczęli głośnym tonem wypytywać
@Celinka95: nie chce się wymądrzać bo ja takich problemów nie mam i nigdy nie miałem, ale wyobrażam sobie, że udając się do takiej firmy windykacyjnej zostanie mi tam przedstawiona oferta i spiszemy umowę, z której będą wynikać wszystkie ewentualne koszty jakie poniosę, Zawsze wydawało mi się, że taka firma stara się bardziej niż zawalony tysiącami spraw komornik, którego jak się bardzo chce, to można zwodzić całe życie i doskonale o tym
Zawsze wydawało mi się, że taka firma stara się bardziej niż zawalony tysiącami spraw komornik


@plu2: No ale taka firma koniec końców i tak musi skorzystać sprawę do komornika, bo sama nie ma żadnych instrumentów przymusowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą, aktualnie komornicy mają limity spraw (max 2 tys. w referacie), więc nie są zawaleni jak kiedyś słynny komornik Bogiel xD

Najszybszym sposobem ściągnięcia długu to tytuł
@Celinka95: ale ja cały czas o tym mówię, że zawsze myślałem, że taka forma jest najlepszą formą odzyskania długu dla kogoś, kogo nie stać na to by samodzielnie wziąć sprawy w swoje ręce. Idziesz do takiej firmy, spisujesz umowę i niech oni prowadzą sprawę od początku do końca, łącznie z uzyskaniem tytułu wykonawczego, a ty tylko czekasz na efekty. No ale ja nie znam się na tym, a widzę że ty