Wpis z mikrobloga

W #tokfm była rozmowa o urlopie menstruacyjnym. 2 dni w miesiącu, max 12 dni w ciągu roku, max do 55 roku życia. Pani redaktur, zajmująca się w owym radiu głównie pomstowaniem na toksyczną męskość i rasizm, raczej nie dociskała zaproszonej pani ekspertkini, więc może wykop niech zdecyduje.

Urlop menstruacyjny

  • Niebieski- tak 17.0% (883)
  • Niebieski- nie 67.4% (3495)
  • Różowa- tak 5.7% (294)
  • Różowa- nie 9.9% (512)

Oddanych głosów: 5184

  • 166
@thority: problem jest na tyle złożony, ze nie da się odpowiedzieć prostym tak lub nie. Z jednej strony jako kobieta miałam taki epizod, ze okres totalnie doprowadzał do wyłączenia mnie z życia, a nie jest to ani moja wina, ani świadomym wyborem, ze urodziłam się jako kobieta, wiec czemu mam brać L4 i zarabiac mniej przez coś, na co nie mam wpływu, albo brać urlop płatny, który jest przeznaczony na wypoczynek.
@thority: Poparłabym to tylko wtedy, gdyby kobieta w ten wolny dzień poszła do lekarza i zrobiła coś z tym, by ból nie byl tak duży, że przeszkadza w funkcjonowaniu.

Końcówka 2022 roku a baby dalej myślą, że jak je skręca podczas okresu to jest to ich „uroda”. No nie. To sygnał tego, że coś jest nie tak i należy coś z tym zrobić, a nie zasłaniać się jakąś „urodą” i łykać
@thority: popieram i nie rozumiem kim trzeba być żeby jako pracownik tego nie popierać - chyba masochistą bo nawet dla mężczyzn to furtka do dyskusji o kolejnym urlopie

Chyba że mamy tu samych pracodawców, no ale trochę tu siedzę już ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thority: Mieszkam na Malcie i tu jest fajne rozwiązanie. Każdy ma 16 dni zwolnienia chorobowego bez zaświadczenia od lekarza. Można tak do 3 dni pod rząd. Po trzech dniach już musisz dać. Według mnie takie rozwiązanie jest spoko zarówno dla mężczyzn i kobiet. Zle sie czuje, bo mam okres? Zgłaszam do hr, ze biorę SL i tyle. Kumpel sie zle czuje, bo nie wiem boli go głowa? Robi to samo i
a nie jest to ani moja wina, ani świadomym wyborem, ze urodziłam się jako kobieta, wiec czemu mam brać L4 i zarabiac mniej przez coś, na co nie mam wpływu


@dobrzecisiewydaje: Na żadne dolegliwości zdrowotne nie masz wpływu a jakoś L4 jest mniej płatne xD Świat nie jest sprawiedliwy, jeden zarabia mniej przez okres, drugi zarabia mniej bo nie ma ręki, a trzeci bo jest głupi ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Nawet zdrowa kobieta może odczuwać duży ból w tym czasie i nie jest to w żadnym wypadku powód by twierdzić że z jej zdrowiem jest coś nie w porządku.


@helga-von-klusken: To jest jak najbardziej powód, żeby iść do lekarza i coś z tym zrobić, bo to może być np. endometrioza. A nawet jeśli nie jest, to należy raczej niwelować ból niż się dalej męczyć i odpuszczać normalną aktywność.
@thority: do zrobienia tylko trzeba pani ekspertów przedstawić pare liczb

W roku jest jakieś 240 dni roboczych - dodatkowe 12 dni urlopu jest wiec warte jakieś 5% - czy Panie ekspertka nadal się zgodzi na urlop menstruacyjny jeżeli w zamian obniżamy wszystkim paniom które go chcą pensję o 5%?

Niestety coś czuje ze będzie klasycznie, urlop menstruacyjny pewnie że chcą. Pensja niższa - hurr durr dyskryminacja, pay gap i patriarchalizm

A