Wpis z mikrobloga

W #tokfm była rozmowa o urlopie menstruacyjnym. 2 dni w miesiącu, max 12 dni w ciągu roku, max do 55 roku życia. Pani redaktur, zajmująca się w owym radiu głównie pomstowaniem na toksyczną męskość i rasizm, raczej nie dociskała zaproszonej pani ekspertkini, więc może wykop niech zdecyduje.

Urlop menstruacyjny

  • Niebieski- tak 17.0% (883)
  • Niebieski- nie 67.4% (3495)
  • Różowa- tak 5.7% (294)
  • Różowa- nie 9.9% (512)

Oddanych głosów: 5184

  • 166
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@karolinana:

Akurat w UK zwolnienie lekarskie wystawia się sobie samemu do 7 dni więc jak ktoś czuje, że nie może pracować to zwyczajnie zgłasza rano i nie przychodzi
I jest to normalne więc jak ktoś ma gorszy dzień czy jakieś przeziębienie to może odpuścić

Oczywiście ma to swoje konsekwencje, bo nieobecności są monitorowane i jak ktoś leci w kulki to go zwyczajnie pracodawca zwolni więc większość pracowników używa tego gdy potrzebuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@thority: , a nie jest to ani moja wina, ani świadomym wyborem, ze urodziłam się jako kobieta, wiec czemu mam brać L4 i zarabiac mniej przez coś, na co nie mam wpływu, albo brać urlop płatny, który jest przeznaczony na wypoczynek.

@dobrzecisiewydaje: na choroby też nie masz wpływu niezależnie od płci, więc idąc takim tokiem myślenia,. Czemu masz brać chorobowe na przeziębienie?
@Senuyo: Zobaczę na pasku wypłaty jutro, jak to jest płatne. Poza tym jest normalnie koło 25 dni urlopu. Ludzie wykorzystują to z głowa, w sensie nie znam nikogo kto bierze to 16 dni faktycznie i uczciwie do tego podchodzą. Ja wzięłam chyba 2 razy, faktycznie przez okres jak nie mogłam wstać nawet z lozka
@thority: tematu by nie było, gdyby dało się załatwiać normalnie l4 z powodu okresu.... ale praktyka wygląda tak, że jeśli hardcorowy okres (taki z zawrotami głowy, skokami ciśnienia i biegunką) złapie w tygodniu no to trzeba zgłosić urlop na żądanie i od rana dobijać się do lekarza rodzinnego, do którego już stare baby pozajmowały wszystkie miejsca, a w rejestracji z powodu okresu nie chcą wcinać do kolejki nawet na popołudnie, więc
@thority: No albo dążymy do równouprawnienia, albo do przywilejów. Czas się zdecydować. Z dzisiejszego feminizmu to się powinna wyodrębnić jakaś inaczej nazywająca się grupa, która dąży do uzyskania właśnie tego drugiego. Równouprawnienie jak najbardziej popieram, ale przywileje z faktu posiadania dwóch chromosomów X to chyba już jest trochę seksizm, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s---k: ale to chyba nie do mnie ten komentarz? :D Jestem przeciwny temu pomysłowi.
@rzep_psiego_ogona: ile? xD prywatnie 1,5 miesiaca? xD Az sprawdzilem u siebie i za 2 tygodnie termin na luzaku, jakbym poszukal ogolnie to pewnie i szybciej, by sie znalazlo. Moja byla zawsze sie na ten sam tydzien umawiala. Do internisty tez, rzadko kiedy nie udaje sie zapisac na ten sam dzien, max 2 dni czekania jak sie
nie jest to ani moja wina, ani świadomym wyborem, ze urodziłam się jako kobieta, wiec czemu mam brać L4 i zarabiac mniej przez coś, na co nie mam wpływu, albo brać urlop płatny, który jest przeznaczony na wypoczynek


@dobrzecisiewydaje: co to w ogóle za argument? Przy każdej chorobie można powiedzieć, że przecież nie zachorowało się specjalnie i nie był to świadomy wybór i nikt nie chciał urodzić się jako człowiek podatny