Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Czy nasi zalewarowani przedstawiciele tagu gotowi są już na efekt drugiej rundy po podnoszeniu stóp procentowych?

Bo wiecie, że ta dewaluacja kredytu przez inflację to najpierw rozpoczyna się dewaluacją comiesięcznych wpływów i wzrostem wydatków.

Będą niestety i tacy, którym wypłata się zdewaluuje o -100%.

Także z tym nienadpłacaniem kredytu to może nawet dobry ruch (lepiej zachować płynność), ale idę o zakład, że podejście ,"jakoś to będzie" pomogło przewalić wszystko na gofry w Mielnie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Czy nasi zalewarowani przedstawiciele tagu gotowi są już na efekt drugiej ...

źródło: comment_1667650928NpqYsElzzW3ajPG7kdVR5C.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rrobot: coś taki nerwowy. Masz pretensje, że mówię wprost jak będzie. Masz szansę czytać i się przygotować. Na makroekonomię my tu nie mamy wpływu, ale podpowiadamy takim jak ty aby mieli czas się przygotować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@DildoShwaggins: oczywiście, że wszyscy dostaną po dupie. Ale ja to pisze już od jakiegoś czasu. Ile to wyzwisk leciało w naszą stronę, że u mamy, że z piwnicy itd. Cykl się odwrócił i co mam poradzić, że to przewidziałem.

I chciałbym to wreszcie podkreślić bo wielu tu chyba tego nie rozumie.
My tu nie pastwimy się nad ludźmi, którzy wzięli kredyt aby mieszkać w swoim własnym pierwszym mieszkaniu, wręcz przeciwnie ja
@pastibox: No ja napewno nikogo nie wyzywałem ¯_(ツ)_/¯ dobrze, że jednak wyjmujesz część kredyciarzy z jednego wora bo jakoś wcześniej tego nie zauważałem, nie łączyłbym tez chciwości z większością ludzi którzy maja więcej niż jedno mieszkanie i wynajmują - w dużej mierze zmieniali mniejsze na większe i było i jest ich na to stać. W sprawie typowej inwestycji pod flipy to możesz mieć swoje zdanie, ja mam trochę inne i się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@DildoShwaggins: oczywiście, że tak ja tego nie neguję, że kupuje się taniej a sprzedaje drożej. Co do drugiego mieszkania też nie też nie mam problemu. Należy jednak mieć jaja i nie płakać o wysokie stopy, skoro się podjęło ryzyko.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby sprzedać mieszkania i wyjść z inwestycji.
Problem jest taki, że wielu się już przyzwyczaiło do komfortowej sytuacji i ciężko im przyjąć na klatę stratę i liczą
@pastibox:

oczywiście, że wszyscy dostaną po dupie. Ale ja to pisze już od jakiegoś czasu. Ile to wyzwisk leciało w naszą stronę, że u mamy, że z piwnicy itd.


No ceny jeszcze nie zaczęły spadać, poczekaj ze świętowaniem jak zobaczysz te ponad 20% o którym piszecie od ponad dwóch lat. Jak ceny spadną poniżej cen z okresu jak Majk chciał kupić mieszkanie to was wszystkich przeproszę za nazywanie was farmazoniarzami i