Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
bolało mnie trochę gardło więc koło godziny 15:00 wypiłem 1 saszetkę theraflu, w której jest 1000mg (1g) paracetamolu. Około godziny 20:30 zacząłem pić alkohol (rzadko pije, nie byłem świadomy, że to złe połączenie). Do północy wypiłem 2x Captain Jack i 1 Żywiec Biały (pijąc raczej powoli).

Pytanie brzmi czy jest źle, jak bardzo jest źle i jak łagodzić skutki.

#medycyna #pytanie #pytaniedoeksperta #pomoc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6365b7e70edb6a7dd685deaf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: jak rzadko pijesz to powinno być spoko. Wątroba powinna dać radę. Kluczowe jest to, żeby przez pierwsze 3 godziny nie pić alko po paracetamolu. Jeśli czujesz się ok dzisiaj to gitara. Jeśli masz osłabienie, bladość, gorączkę, nudności, wymioty, biegunkę, bóle brzucha, to leć do lekarza i powiedz co #!$%@?łeś.
Najnowsze badania wskazują, że bezpieczniejsze połączenie alkoholu jest z paracetamolem, a to, że lepiej wziąć ibuprofen to mit. Ale to nadal mniejsze zło i najlepiej nie mieszać leków p/bólowych z alkoholem w ogóle. Błędna interpretacja bezpieczenstwa wynikała z faktu, że badania były prowadzone na alkoholikach, a nie na osobach po prostu pijących od czasu do czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odczepciesie2: a to mnie irytuje w opisach. "Nie należy stosować z alkoholem " a co jeśli zażyje zapomnę i napiję się pod wieczór? Dzwonić po karetkę, wypić litr wody by przefiltrować, nic się nie bać? To taki ogólny slogan jak"nie prowadz po alkoholu " tylko że tu glupi wie co się stanie