Wpis z mikrobloga

@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala: tfw w polsce gwara jest piętnowana i wyśmiewana bo tak nauczyły szkoły oparte na modus operandi trzymania polaczków za morde xD
A w cywilizowanych krajach jest pierdyliard dialektów i tbh akurat to się władzy w polszach udało, że przynajmniej prawie cały kraj mówi podobnie
  • Odpowiedz
prawie cały kraj mówi podobnie


@Iandschaft: chyba niewiele podróżujesz po kraju. Jedź na Podlasie, Śląsk, do Gorzowa, do Poznania czy nawet do Torunia i pogadaj z ludźmi chwilę dłużej, a wyłapiesz bardzo wiele różnic. Mowa tu zarówno o używanych słowach, jak i np intonacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Śląski i kaszubski to oddzielne języki czy dialekty polskiego? Jeśli oddzielne języki to co to ma do rzeczy, jakoś jak byłem na Śląsku i było pełno meneli na ulicach i słyszałem jak mówią to brzmiało to inaczej ale zupełnie zrozumiale
  • Odpowiedz
@Iandschaft: Ktoś nie tak dawno pisał na Wykopie dlaczego tak jest podczas dyskusji nt. słowa "wziąść." Po wojnie powołano grupę ustanawiania norm języka z ekspertami zatrudnianymi po znajomości, którzy decydowali jakie formy odtąd są właściwą polszczyzną a jakie nie.
  • Odpowiedz
Może idź do psychologa? Prawdopodobnie masz jeszcze inne zaburzenia. Nigdy nie jest za późno aby wsiąść się za siebie, pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala: a ja jestem przeciwny puryzmowi językowemu. Przez setki lat języl się zmieniał i będzie się zmieniał przez takie babole lub ułatwienia. Zrozumiałeś o co chodzi drugiej osobie pomimo jego błedowi językowemu? To się nie czepiaj. Język służy komunikacji, a nie zgadywance jak powinno być poprawnie.
  • Odpowiedz