Wpis z mikrobloga

Jestem programistą z kilkuletnim expem w dotnecie. W pracy przez najbliższy czas będę mieć jeszcze gówno taski do klepania, co całkowicie zabija moja kreatywność i chęć do życia. A więc pytanie do was:

jakie technologie, jakie języki itp chodzą wam po głowie, żeby się nimi pobawić ale po prostu nie macie czasu?

Potrzebuję jakiejś odskoczni, myślałem o golangu lub ruscie tak aby zrobić coś kreatywnego, po stymulować trochę umysł, niekoniecznie w tej samej technologii którą mam na codzień.

#programista15k #programowanie
  • 10
@WypadlemZKajaka: potwierdzam, ja szukam czegoś żeby w godzinach pracy (i tak się dużo #!$%@?) porobić coś kreatywnego, jak tylko klepie gówno crudy to wyssysa że mnie to tak energię, że po pracy jestem wykończony.
Też siedzę w dotnecie 6 lat. O dziwo najbardziej zajarała mnie nauka Elixira(+Phoenix). Funkcyjne języki dosyć mocno poszerzają horyzonty, a Elixir jest naprawdę przyjemny i korzysta z dobroci BEAMa. Polecam talk z GOTO 2019 The Soul of Erlang and Elixir żeby zobaczyć co oferuje BEAM.
@chlop784: Jeżeli masz czas w pracy i chcesz porobić coś innego niż klepanie crudów w C# to zainteresuj się chmurą. Dla .NET to Azure będzie najlepszym wyborem. Porobisz co innego niż klepanie kodu i przy okazji podniesiesz swoją wartość na rynku pracy. Większość ofert dla .NET Developerów ma w wymaganiach znajomość Azure. Jeśli nie wiążesz swojej przyszłości z programowaniem niskopoziomowym to nie widzę sensu, żeby tracić czas na uczenie się Rusta.