Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bizancjo: to może zrób takie ćwiczenie. Połóż na kupce w pokoju 300k. Wróć za rok i sprawdź ile tam będzie :) A jeżeli chodzi o mieszkanie :) to gwarantuje ci, że za rok nie będzie kosztowało 406 XD. Zresztą już nie kosztuje, po pewnie jeszcze tego nie negocjował :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bizancjo: doskonale wiem. I wiem co będzie traciło na wartości a co nie. A wiesz co to jesteś inflacja CPI? I czy są w niej nieruchomości? 300k to będzie dalej 300k.
Może będziesz mógł sobie za to kupić mniej pomidorów, ale więcej M2 mieszkania. Ciężko tak to ogarnąć. Te pieniądze nie znikają, ba nawet mogę lepiej pracować niż mrożąc je w nieruchomości.
@pastibox: Jakbyś miał rację to bym się cieszył, ale obawiam się że to nie nastąpi. Chyba że mówimy o powrocie cen z 2020-2021, to żaden spadek. Jakby wróciły ceny z 2017-2018 to by było sympatycznie.
@czterydwadolary: Nie chodzi o kwotę a % wkładu własnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marioa: Tak jak pisali. Hipoteczny ze stała stopą najkorzystniej wyjdzie. Pytanie też w ile chcesz spłacić tą brakującą kwotę bo jak w rok, dwa to trzeba przeliczyć dodatkową zabawę pt. wpisy do KW, ubezpieczenia, prowizję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
banki z tak wysokim wkładem własnym nie udzielają hipotecznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marioa: No co ty za bzdury gadasz? Ja miałam ponad 60% wkładu własnego i hipotekę normalnie dostałam. I wg statystyk to wcale nie jest jakaś super wyjątkowa sytuacja, bo tak z 1/3 kredytobiorców o ile dobrze pamiętam ma 2/3 wkładu czy więcej...
@Simple-Man chyba w PKO. Doczytaj zanim zaczniesz pisać pierdoły. W Ing czy millenium sobie możesz nadpłacać od pierwszego dnia. Ja w ing nadpłaciłem przed pierwszą ratą. Aktualnie kredyt brany na 30 lat w styczniu 2019 jest kredytem w połowie spłaconym i skróconym do jeszcze 14 lat.
@Bpnn: banki z tak wysokim wkładem własnym nie udzielają hipotecznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No to zrób mniejszy wkład własny tak, żeby Ci ten hipoteczny udzielili, a potem nadpłać od razu i problem rozwiązany. W ing masz nadpłacanie od 1szego dnia kredytu bez prowizji.
@Marioa w PKO BP masz nadpłatę bez prowizji od początku kredytu (nadpłacałem ok. 8% pożyczonego kapitału jakieś 6 miesięcy od uruchomienia kredytu, i nic nie płaciłem).

Zadeklaruj mniejszy wkład własny, a po odpaleniu kredytu nadpłać i z bani.