Wpis z mikrobloga

@6poziomprokrastynacji: Słaba praktyka, nie rozdzielili kosztów poszczególnych usług na fakturze, a to ważne w usługach warsztatowych bo widać wtedy na czym najbardziej zarabia mechanik. Generalnie jednak jeśli przyjeżdżasz z gołymi rękami to wszystkie części typu filtr czy olej są przy marży +50% do ceny rynkowej. Być może gdybyś kupował części w necie mógłbyś zaoszczędzić z 300-400 zł.
Olej 5 litrów i wszystkie filtry to w granicach 250 zł. Tarcze i klocki w granicach 400 zł. Najdłużej z tego wszystkiego to chyba ozonowanie, bo robi się je 20 minut a godzinę wietrzy auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie w mieście kilka serwisów ma wymianę oleju i filtrów gratis jak kupisz u nich, wiec tak, ponad 1000 zł za 3 gosziny roboty to w #!$%@? dużo.
@6poziomprokrastynacji nie potrafisz wymienić oleju i filtrów? Nie potrafisz odkręcić koła, zacisku i zmienić tarczy i klocków? Jesteś #!$%@?ą co nie ogarnia najprostszych prac? No to płać. Odpowiadając: uważam że cena jak naś normalna. Ja bym wydał na części 400 pln i jedno popołudnie w garażu z browarkiem ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@6poziomprokrastynacji: bardzo naciągając w górę, to robocizna góra 400zł, tarcze, klocki, płyn max 700zł, olej + wszystkie filtry 600zł, więc w najdroższym na oko podliczeniu wychodzi 1700zł, a ty jeszcze przekroczyłeś te wartość, więc tak, drogo
poza tym serwis co wkłada swoje części bierze przynajmniej za nie jakąś odpowiedzialność,


@charlie1919: no to jest dobre rozwiązanie może w przypadku rozrządu. Ale z resztą, to kupowałbym sam. Przykład pompa wspomagania 30% drożej u mech niż sam to ogarnąłem. Innym razem mechanik za 200 pln miał czujnik oleju chinczyka, ja w tej cenie miałem oryginał helli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apee: w aso tak, ale zakładam, że to nie jest aso sądząc po tym jak wygląda faktura, a raczej jakiejs gorszej jakości serwis
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Felonious_Gru: No jak już się tak czepiamy, to owszem, wkład, ale nie słyszałem o przypadku żeby obudowę filtra paliwa wymieniać, chyba że pękła w wyniku np. kolizji- ale nawet gdyby, no to do mojego auta taka obudowa kosztuje stówkę (a co do maxgear to się zgadzam że to gówno jest okropne) @Ka4az: Płacisz u mechanika brutto czy netto? Bo o ile nie robisz u Wiesia pod stodołą to raczej to