Wpis z mikrobloga

@rachuneksumienia: nie zaczęliśmy budować elektrownie, tylko spółki związane z tym istnieja juz (chyba) od 2010 roku i pobierają za to niemałe pieniądze, bodajże 200milionow na to poszlo? PiS jak i Po to rak, ktorego trzeba, wyplenić, niestety w przyszłych wyborach pewnie wygra jedna z tych gownopartii
@rachuneksumienia: ja widzę po twoich postach że masz na ten temat jakieś fiksacje, ale pisze to ze strony zwykłego obywatela który płaci podatki. W tym kraju NIE MA na kogo zagłosować. PiS i KO to jedne zwierzęta, konfederacji nawet nie licze bo pewnie minimum nie zbiorą, zostaje 2050 ale i u nich katolibanem śmierdzi. Więc powiedz mi mireczku, kto? Tylko tak szczerze
@LaurenceFass: @rachuneksumienia: wy chcecie #!$%@? ludzi xD? Z tymi stopami do inflacji bazowej XDDD? Wiecie ze są ludzie którzy maja kredyty INWESTYCYJNE na grube miliony i ja np teraz spłacam 200k kapitału i 400k odsetek miesięcznie XDDDDD to co tam, to the moon, podwyżka o kolejne 2, 3, 4 czy 5% mnie zabije. Nie będę w stanie spłacić kolejnych 200-400k odsetek ¯_(ツ)_/¯ takich ludzi jak ja jest bardzo dużo. Nie
Inflacja +x%, stopy z automatu +x%, czy to nie takie proste?


@marekrocki2:
Tak, proste i zawsze tak było do czasu "nowej ekonomii" w stylu bredzenia, że QE nie powoduje inflacji.
Faktycznie automat działałby tu znacznie lepiej, a my nie musielibyśmy opłacać ponad 3 tys. pracowników NBP.

@zieloniutkazielonka:

? Wiecie ze są ludzie którzy maja kredyty INWESTYCYJNE na grube miliony i ja np teraz spłacam 200k kapitału i 400k odsetek miesięcznie
@LaurenceFass powtórzę. Od czasu wzrostu podnieśliśmy o prawie 7% stopy. Zaoszczędziliśmy na tym 3 miliardy PLN, kolejny procent albo 2 zaora spora ilość kredyciarzy, część wyjedzie, ludzi do pracy przy rekordowo niskim bezrobociu nie będzie, generalnie dalej będziemy w dupie.
Sama 14 emerytura kosztowała 3.5 miliarda.
Wnioski zostawiam Tobie
@Ko_Otu:
Kredytu też nie ma w warunkach drogiego pieniądza.

Poza tym udowodnij, że tak jest. Równie dobrze możesz powiedzieć, że to NFZ jest na kredyt, a socjal nie.
Wszystko jest finansowane z długu w pewnym procencie (w zależności od deficytu).
@LaurenceFass jeden to nazwie kredytem, drugi kreatywna księgowością. Prawda taka że rekordowe zadłużenie i największy wzrost dziury budżetowej od lat to wina rządu nie kredytobiorców. Są przecież kredytobiorcy którzy swój kredyt spłacają już naście lat, i realna kwotę pożyczki już dawno spłacili a teraz spłacają odsetki które są już czystym zyskiem. Ile wg ciebie powinny wyglądać stopy, i jak to oddziała później na rynek, kredytobiorców i kraj
PiS zobowiązał się do zlikwidowania Izby Dyscyplinarnej. Została zlikwidowana. Teraz KE nie podoba się Izba Odpowiedzialności Zawodowej. I dalej bezpodstawnie nalicza kary.


@rachuneksumienia: xD
G*wno a nie zlikwidowana. Przebrana pod inną nazwą. PIS stwierdził sobie że nastąpi losowanie 33 sędziów i z wylosowanych 33 sędziów PISowski prezydent wybierze błogosławioną 11.
Stworzyli taki system że matematycznie jest prawie niemożliwe uniezależnienie sądownictwa od PIS.
Mądre głowy z KE nie dały się nabrać na
@PfefferWerfer: Tarcza antyinflacyjna akurat była proinflacyjna, jeżeli ludzie wydadzą więcej na prąd, to będą mieli mniej na inne rzeczy. Ogólnie w walce z inflacją, podnoszenie podatków jest korzystne, a obniżanie podatków niekorzystne (proinflacyjne).