Wpis z mikrobloga

Mam dość tego kraju złodziejskiego, właśnie sobie odebrałem polecony z ufg. Kara do zapłaty 3010 zł za 4 dni zwłoki nieopłaconej składki OC. Nie miałem pieniędzy, czekałem na wypłatę która się spóźniła o 13 dni. Mój były szef sobie nie miał na przelewy dla pracowników. Oczywiście powinienem wziąć kredyt albo sprzedać wartości do lombardu. Gdybym wiedział ze dostane taka chora kare to bym tak pewnie zrobił. 3010 zl za #!$%@? 4 dni. W tym chorym kraju trzeba zarabiać 10k minimum by mieć na wszystkie podatki, opłaty, kary i złodziei.

#prawo
#ufg
#ubezpieczenia
#polska
  • 143
  • Odpowiedz
@Hugolove: Kolego ja Ci nie powiem jak (bo na tym portalu oprócz całej rzeszy normalnych ludzi jest cała masa zjebów które w podskokach biegłyby do płokułatuły), ale da się z tej kary wymixować. Szukaj dobrze na grupach fejsbukowych. Od razu mówię - trzeba popełnić przestępstwo którego nikt nie wykryje. Ale to nadal przestępstwo... Musisz sobie wykminić tą kwestię w głowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hugolove: kupiłeś auto i zostało ci 0 kasy na koncie? Czy już debet też wykorzystany? Nawet głupi Bocian czy inna pożyczka na miesiąc, by uratowała Ci dupe.

Jak nie miałeś żadnych zniżek, to nawet ubezpieczenie na miesiąc to pewnie 100pln (1200 rocznie). Ojciec z full zniżkami płaci 300/400 rocznie za starego paska B5.

W sumie dziś oglądałem film Motodoradcy o dwóch minimalnych z UFG.
  • Odpowiedz
@Hugolove: #!$%@?ąc od wszystkich w/w wypowiedzi to jest chore. Rozumiem brak ubezpieczenia - w trakcie kontroli wyrywkowej policji kara 10xufg, w razie wypadku nawet 100xufg, ale bądźmy realistami w #!$%@? tych kar przychodzi za auta które są w trakcie remontu, naprawy, nie używane. To jest nienormalne. Poza tym zmiana przepisu o nie przedłużaniu polisy po byłym właścicielu jest tylko po to żeby takie kary dawać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hugolove współczuję. Wydaje mi się że masz myślenie młodej osoby. To są przepisy, jeszcze wiele w życiu podobnych będziesz miał. Możesz kupić bilet na wakacje i paszport ci się skończy 2 dni przed lotem - też będziesz zaskoczony że nie polecisz? Albo fotoradar w Szwajcarii będzie ustawiony na 50 a ty się zagapisz i pojedziesz 56 i też się zdziwisz że dostaniesz mandat? Wiele innych przykładów gdzie wydawać ci się będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hugolove: mój ojciec też dostał to, bo kupował auto od jakiegoś gościa rok temu i się ubezpieczenie skończyło pod koniec czerwca, a tata nie widział i dopiero na początku lipca mu to ogarnelismy, napisał jakieś wyjaśnienie do nich listownie i może umorzą.
  • Odpowiedz
la mnie na ta chwile to koszt bolesny i jestem po prostu wkur..


@Hugolove: Rozumiem Twój żal, ale to zostało stworzone, żeby ... zabolało. Taki był cel, żeby skutecznie odwieźć od pomysłu januszy, żeby nie kupować OC.

Tak jak inni pisali - jak byłem studentem i z hajsem bywało różnie, to brałem na raty. Do tego przelew, więc OC działa i ma moc prawną, a Ty masz 14 dni na
  • Odpowiedz
A moim zdaniem kara z dupy. Nie powinno być kar za brak OC. Auto stoi u mechanika z jakiej racji mam płacić OC? Albo jak auto używam tylko przez lato ? Po co jakieś wyrejestrowania kupuję OC od maja października i wtedy jeżdzę.
Jak coś zrobię bez OC to mam #!$%@? i tyle.
  • Odpowiedz
Kara do zapłaty 3010 zł za 4 dni zwłoki nieopłaconej składki OC.


@Hugolove: Ty nawet nie rozumiesz za co ta karę dostałeś XD za całkowity brak ubezpieczenia OC a nie za "niepłaconą składkę". No ale coż. Bycie głupim tanie nie jest.
  • Odpowiedz
  • 1
@Hugolove wystarczyło dokonać podpisania polisy a mógłbyś za nią nie płacić 365 dni, masz obowiązek dopełnić obowiązek ubezpieczenia, nie zapłaty składki na już, więc tym dowaliłeś.. A jeśli kupiłeś auto z kończącą się polisą, to musiałeś być tego świadomy, jeśli nie to pretensje tylko do siebie, to mała kara za tak poważne zapomnienie, za krzywdę komuś autem bez OC płacił byś pewnie wielokrotnie więcej.
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: No jestem idiotą, może i tak zrobię za rok ale będę czujny. Bede monitorował wiadomości czy za rok już tego przepisu nie zmienią. Być może trzeba będzie płacić od razu. Zmienią znowu prawo albo inne przepisy, ja już się nie natnę, na pewno ktoś przeoczy i zostanie poproszony do kasy. Tak to się z grubsza kręci w Polsce. Jest masa ludzi którzy nie maja czasu śledzić co się w
  • Odpowiedz
bądźmy realistami w #!$%@? tych kar przychodzi za auta które są w trakcie remontu, naprawy, nie używane


@bor123: to remont, naprawa czy nieuzywanie pojazdu zwalnia z obowiazku OC? jak masz zabytek to zarejestruj jako zabytek, nie jezdzisz = nie placisz. jak nie jestes w stanie odlozyc przez rok paru stowek to sprzedaj samochod, jego posiadanie nie jest obowiazkowe.
  • Odpowiedz
No jestem idiotą, może i tak zrobię za rok ale będę czujny.


@Hugolove: polisa za rok sama się przedłuży
Trzeba było kupić polisę zanim tamta się skończyła. Nikt nie sprawdza czy OC jest zapłacone czy nie. Jakbyś zapłacił przed odnowieniem (czyli w ciągu roku) to problemu by nie było.
  • Odpowiedz