Wpis z mikrobloga

Mam dość tego kraju złodziejskiego, właśnie sobie odebrałem polecony z ufg. Kara do zapłaty 3010 zł za 4 dni zwłoki nieopłaconej składki OC. Nie miałem pieniędzy, czekałem na wypłatę która się spóźniła o 13 dni. Mój były szef sobie nie miał na przelewy dla pracowników. Oczywiście powinienem wziąć kredyt albo sprzedać wartości do lombardu. Gdybym wiedział ze dostane taka chora kare to bym tak pewnie zrobił. 3010 zl za #!$%@? 4 dni. W tym chorym kraju trzeba zarabiać 10k minimum by mieć na wszystkie podatki, opłaty, kary i złodziei.

#prawo
#ufg
#ubezpieczenia
#polska
  • 143
@darek_fraczek: Kupilem samochod z miesieczna polisa wystawiona przez sprzedajacego, polisa wygasla i nie mialem propozycji odnowienia. Zaplacilbym skladke w czas gdybym dostal pieniadze zgodnie z umowa o prace. Nawet bym wzial i sie zapozyczyl, wiedzac jakie sa kosmiczne kary. Pozdrawiam i subskrybuje kanal
@Hugolove: ale czekaj. Wypowiedziałeś umowę czy co? Przecież niemal zawsze masz kontynuację. I najwyzej ubezpieczyciel czeka abyś opłacił. Ja miałem AC+OC przedłużone ale zapomniałem opłacić i dopiero kilka dni pozniej.
Ale ochrona cały czas obowiązywała. Bo z automatu przedłużenie idzie, no chyba, że wypowiesz.

Najwyżej jak nie opłacisz to szybciej firma windykacyjna zapuka niż OC wygaśnie.
@rydzo: Przecież napisał @Hugolove, że kupił auto z polisą miesięczną. Polisa po zbywcy się nie wznawia. Jeśli polisa zbywcy była roczna, to często przysyłają "propozycję" jeśli jest to miesięczna, najczęsciej nie ma żadnej oferty, bo też nikt nie zgłasza zakupu/sprzedaży do takiej polisy. Wygasa i nie ma oc.

Generalnie sam teraz uważaj, gdy będziesz kupował auto, bo właśnie taka sytuacja, którą opisuje @Hugolove jest najczęstsza przyczyna braku OC i kary
@rydzo: Umowy nie wypowiedzialem, auto mialo Oc ale sie skaczylo, po 4 dniach zawarlem nowe Oc w innej ubezpieczalni na swoje nazwisko. Obys nie dostal listu z ufg, sie doczytalem ze powyzej 14 dni zwloki z platnoscia to masz kare powyzej 6000
@rydzo: Byłem świadomy ze musze nabyć nowe oc, zapłaciłbym na czas jak bym wiedział ze kary idą w tysiące. Nawet bym wziął kredyt czy chwilówkę. Nie byłem na czasie z przepisami. Mimo wszystko kary sa nie ludzkie jak na zarobki w Polsce.
@rydzo: 1470 zl za oc dałem w jednej racie, drogie bo przewożę osoby. Na dwie raty była możliwość ale drożej by wyszło o chyba dwie stówy. Dlatego czekałem na wypłatę(,) #!$%@? akcja
Mirku, ale tak szczerze - nie pytam gdzie pracujesz, ale... ile masz lat? Masz kobietę jakąś? Żonę albo dzieci?

ostałem ogolony fest, najgorsze są właśnie te ciągle zmiany w prawie. Cos przeoczysz i jebs, płać i płacz.


@Hugolove: no przykro mi, witamy. To się nazywa dorosłość. jak się ma 19 lat to można jeszcze nie ogarniać, ale w dorosłości generalnie nie ma czegoś takiego, że "jak zapłacę 4 dni później to
W tym chorym kraju trzeba zarabiać 10k minimum by mieć na wszystkie podatki, opłaty, kary i złodziei.


@Hugolove: tak, dla singla żeby się utrzymać trzeba mieć 12-16k netto. To jest odchył jaki mamy w pl, bo wszyscy wiemy jaka jest dominanta a jaka średnia
@Hugolove: a ja zapomniałem całkiem i czekam na karę 6k, nie #!$%@? się, akceptuje swój los, bo to kwestia mojego nieogarniecia ale możesz mieć niefart, bo już długo czekam, znajomy rok czeka też, inny zaś mówił o burdelu w ufg i że to loteria. Tak czy siak w Twojej sytuacji to złodziejstwo faktycznie. Opłaciłem nową polisę od razu jak się ogarnąłem co i jak.
@Hugolove: też tak miałem. Autem przyjechałem na kołach spoza UE. Polisa wjazdowa kupiona w Polsce na 30 dni, odstawilem auto na parking celny celem zalatwienia formalności. Trochę przetrzymali i myślałem, ze wykupię polisę z datą zarejestrowana. Oddali auto 3 dni po uplywie polisy, czwartego przerejestrowalem, a po miesiącu list z ufg z podobną kwotą.

Czasem nauka prawa bywa kosztowna, choć w tym przypadku widziałbym bardziej 500 za przeoczenie tego typu, gdzie
@ziuaxa: Nie mam ochoty już się dalej nad tym gównem rozwodzić. Moim zdaniem to jest przesada by cebulic tyle siana za 4 dni zwłoki. 100k w coinach nie mam ale tak mam żonę i dziecko i kota i hipotekę i ogólnie #!$%@? się żyje od jakiegoś czasu. Jestem dorosły i #!$%@? mnie ten kraj coraz bardziej.
@Hugolove ah współczuję, miałem podobną sytuację ale u ciebie gorzej bo tylko 4 dni zwłoki. Ja miałem wypadem, szkoda całkowita auto stało na działce pół roku. Wkoncu skończyło mi się OC a że jeszcze ze starego właściciela to nie dzwonili z ubezpieczalni. Sam byłem przekonany że jeśli jest szkoda całkowita to już nie ma obowiązku ubezpieczać, no i tutaj był mój błąd bo może auta nawet fizycznie nie być ale jeśli jest