Wpis z mikrobloga

Różnica pomiędzy mieszaniną spirytusu z wódką (95 + 40%) a spirytusu z wodą?


@Qbakoz: W jakich proporcjach? Jak weźmiesz pół na pół, to w pierwszym przypadku masz ok. 67.5%, a w drugim około 47.5%. Oczywiście, finalny produkt będzie nieco słabszy.
@TrollingMasterNinja: Nie, ale chodzi mi o różnicę pomiędzy tym sposobem a tym. Znalazłem różne przepisy. Tak jak napisałem wydaje mi się to oczywiste, ale po co dodatkowo kupować wódkę jak mogę np. wody destylowanej dolać.
@Iperyt: Proporcje nie mają znaczenia tutaj w przypadku tego pytania. Chodzi mi o samą mieszaninę. Czy jest różnica jak stworzę mieszaninę spirytusu z wodą a z wódką.
ja tylko szukam odpowiedzi na to co napisałem powyżej :)


@Qbakoz: ale o co ci chodzi konkretnie? No jest różnica w zawartości alkoholu, przez co może być różnica w tym jakie substancje są ekstrahowane z owoców.
@Iperyt: Po co lać wódkę do spirytusu jak mogę wodą rozcieńczyć i otrzymać woltaż taki jaki chcę. O to mi chodzi ;) A są przepisy gdzie po prostu mieszają wódkę ze spirytusem.
@Qbakoz: Nie ma żadnego znaczenia, czy zmieszasz spirytus z wódką, czy z wodą.
Tyle tylko, że aby uzyskać alkohol 70% do nalewki, mieszając spirytus z wodą uzyskasz mniejszą objętość takiego alkoholu.
Jeśli wymieszasz litr spirytusu z litrem wódki, masz 2 litry gotowego alkoholu do nalewki 70%.
Żeby uzyskać 2 litry alkoholu do nalewki 70% z samego spirytusu i wody, musisz po prostu kupić więcej spirytusu :)
Żeby otrzymac 1, 05 litra
Destylowaną leję, ponieważ nie chcę żadnych posmaków ani minerałów zbędnych w tym produkcie.


@Qbakoz: właśnie dlatego bez sensu. Nie poczujesz różnicy, ale to już Twoja sprawa. Rób sobie jak wolisz.