Wpis z mikrobloga

Marcin Mikołajek, który w czerwcu prysnął na Białoruś, a teraz jest w Rosji dostał status uchodźcy politycznego. To przybliża go do otrzymania rosyjskiego obywatelstwa. Miejsce: Jekaterynburg

W Polsce miał postawione zarzuty przez prokuraturę związane z pochwalaniem wojny w Ukrainie i rosyjskich zbrodni dokonywanych na tamtejszej ludności

#ukraina #rosja #wojna
barnej_zz - Marcin Mikołajek, który w czerwcu prysnął na Białoruś, a teraz jest w Ros...

źródło: comment_1667222673jn4tO2fTPlhpHJ5T8u3yBV.jpg

Pobierz
  • 40
Marcin Mikołajek


@barnej_zz: Koleś ma u mnie sporego plusa, bo w białoruskiej tv obalił kilka mitów krzywdzących nasz wizerunek, i przedstawił nasz prawdziwy punkt widzenia wojny na Ukrainie.
W Polsce miał postawione zarzuty przez prokuraturę związane z pochwalaniem wojny w Ukraini


@barnej_zz: Cisną go m.in. z art. 117.2 K.k.
Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Teraz konia z rzędem temu, który mi wyjaśni, dlaczego atak na Irak (słuszny czy nie - nieważne) nie jest wojną napastniczą i jego pochwalanie nie
Teraz konia z rzędem temu, który mi wyjaśni, dlaczego atak na Irak (słuszny czy nie - nieważne) nie jest wojną napastniczą i jego pochwalanie nie podlega pod K.k. W 2001 r. tego ustępu nie było, ale groziło więzienie na wszczynanie lub prowadzenie takowej wojny - czemu rządzący pod to nie podpadli?


@Halbr: Jezu zmieńcie już płytę z tym Irakiem. Jak sąsiad coś ukradnie to nie znaczy, że tobie wolno kraść.
Jezu zmieńcie już płytę z tym Irakiem. Jak sąsiad coś ukradnie to nie znaczy, że tobie wolno kraść.


@Monifufka: Jak my? To jakieś pluralis maiestatis? Zwróciłem uwagę, że przepis jest głupi i tyle.
Wybacz, że podniosłem poprzeczkę rozmowy ponad Twoje zdolności poznawcze.