Wpis z mikrobloga

@banzi bez przesady, nie jest aż taki świetny. Był długi, a mam wrażenie, że się tam nic nie działo. Przez 2,5 godziny nie poczułem żadnej sympatii/antypatii do któregoś z bohaterów (no może do tego dowódcy, co kazał walczyć 15 minut przed końcem wojny) i byli mi oni zupełnie obojętni.
Co do muzyki to też nic charakterystycznego, tylko ten elektroniczny sampel w niektórych momentach, żadnej innej nie pamiętam.

Lepszy był wg mnie
  • Odpowiedz
@MLGkunek: Ale po co? Przecież to jest tak głupie, ze bardziej się nie da. Powołują Cię do woja i co robisz? Bo ja sobie nie wyobrażam co bym mógł w wojsku robić. 2 razy w życiu strzelałem z broni, poza tym nie mam żadnej umiejętności potrzebnej wojsku. Nie potrafię nawet broni przeładować, a co dopiero celnie strzelać. To co piszesz to jest jakaś abstrakcja.
  • Odpowiedz
Wojna to coś strasznego
W momencie poboru stajesz się z jednostki - masą.
Masą mięsa która nikt się specjalnie nie przejmuje , zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Liczy się interes ogółu. Jeszcze teraz ktoś cię słucha , masz coś do powiedzenia , na wojnie możesz tylko słuchać co ci każą
I teraz niech jeden z drugim się zastanowi który tak przyklaskuje przystąpienia NATO czy Polski do wojny czy jest gotowy
  • Odpowiedz
@MLGkunek: Nadal się pytam po co? Przecież od wielu lat mamy armie zawodowa i brak zasadniczej służby wojskowej. Wyobrażasz sobie ile trwa i kosztuje wyszkolenie jednego żołnierza? A takie niewyszkolony to po co? Przecież nasza armia jest nowoczesna, nie opiera się na sile żywej jak druga armia świata.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Ponieważ nie mamy zbyt dużych sił zbrojnych a dodatkowo wojna z Rosją oznacza jeszcze walkę w państwach bałtyckich. Mobilizacja nie oznacza tylko frontu ale też podstawowe przeszkolenie. Gwarantuję Ci, że faceci nie wyjadą w razie wojny.
  • Odpowiedz
@Pitu33: Sugerowanie, że NATO musiałoby używać niezawodowych żołnierzy żeby zmieść ruskich totalnie w proch xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Sami Ukraińcy dają radę ich rozjebywać
  • Odpowiedz
Taki wasz obraz


@Pitu33: Nie rozumiem. Być może dlatego, że nie jestem kacapem. NATO nie potrzebuje mobilizować przypadkowych cywilów żeby zniszczyć ich cały potencjał militarny.
  • Odpowiedz